9. novembril toimus TalTechi Virumaa kolledžis moolile pühendatud keemiapäev, mis andis kooliõpilastele võimaluse oma keemiaalaseid teadmisi proovile panna.

keemiapäev

Keemiatehnoloogia töörühma eestvedamisel osalesid õpilased viktoriinis ja tegid kaks keemiaga seotud praktilist ülesannet: kõigepealt tuli universaalindikaatorpaberi abil määrata lahuse pH ja otsustada, mis lahusega on tegemist, ning filtratsiooni kolonni koostamise töö, mille käigus tuli õpilastel erinevaid adsorptsiooni materjale (aktiivsüsi, liiv ja silikageel) õigesti järjestades saastatud vesi puhtaks filtreerida. Lisaks tehti põnevaid arvutusülesandeid.

Päeva esimeses pooles olid parimate seas vahelduva eduga Kohtla-Järve gümnaasiumi võistkond "Plahvatus", Rakvere Eragümnaasium, Narva Eesti Gümnaasium ja Jõhvi Gümnaasium. Lõpptulemusena võitis Narva Eesti Gümnaasium võrreldes teise koha saanud meeskonnaga (KJG "Plahvatus") napi 0,5 palliga.

Tasavägise võistluse tulemused olid järgmised:

1 koht Narva Eesti Gümnaasium;

2.koht Kohtla-Järve Gümnaasiumi meeskond „Plahvatus";

3.koht Jõhvi Gümnaasium.

Lisaks anti välja kolm eripreemiat:

Eripreemia suurepärase viktoriini tulemuse eest: Kohtla-Järve Gümnaasiumi meeskond „Molekul“.

Eripreemia praktilise ülesande lahendamise eest: Rakvere Eragümnaasium. Võistkond pani kokku veefiltreerimise süsteemi/torni.

Virumaa kolledž tänab meie toetajaid VKG AS; Kiviõli Keemiatööstus, Eastman Specialties ning Eesti Energia kingituste ja koostöö eest insenerihariduse populariseerimisel. Lisaks kingitustele pälvis parim meeskond Eesti Energia vautšeri ettevõtte külastamiseks.

Keemiapäeva tegevusi toetatakse projekti nr RE.2.01.22-0583 "Ida-Virumaa Haridusklastri käivitamise II etapp" raames.