Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut on alates 2017. aastast igal semestril korraldanud lugemisseminare, kus arutatakse huvitavate artiklite üle, vahetatakse mõtteid ning analüüsitakse  teemasid erinevatest perspektiividest lähtuvalt. Arutletud on nii tehnoloogiafilosoofia kui ka avaliku halduse filosoofia põhiteemadel.

Käesoleva semestri lugemisseminaride teemaks on “Tulevik(ud)”. Selle raames käsitletakse muu hulgas teemasid, mis on seotud jätkusuutlikkuse, innovatsiooni, kasvu ja tasaarengu, rohepöörde, keskkonnaeetika ning põlvkondadevahelise eetikaga - küsimustega, mis on praeguste avalike poliitiliste arutelude põhiteemadeks ning puudutavad nii tänaste kui ka tulevaste põlvkondade heaolu.

world

Igal lugemisseminaril on külalisesineja, kes käsitleb ettekandes üht oma hiljutistest artiklitest. Sellele järgneb arutelu, mille juhatab oma kommentaariga sisse mõni teine sama valdkonda uuriv teadlane.

2022. aasta kevadsemestri programm:

• 17 veebruar 2022, 16.00-17.30 (MS Teams): Innovation without Growth

Mario Pansera & Mariano Fressoli (2021), “Innovation without growth: Frameworks for understanding technological change in a post-growth era”, Organisation, 28(3), 380-404.

Külaline: Mario Pansera (Vigo Ülikool, Hispaania)

• 17 märts 2022, 16.00-17.30 (MS Teams): Work and Nature

Stefania Barca (2020), Forces of Reproduction: Notes for a Counter-Hegemonic Anthropocene, Cambridge University Press, pp. 7-18.

Guest: Stefania Barca (Santiago de Compostela Ülikool, Hispaania)

• 14 aprill 2022, 16.00-17.30 (MS Teams): (Im)materiality

Andreas Roos (2021), “Earthing philosophy of technology: A case for ontological materialism”, in Pasi Heikkurinen & Toni Ruuska (eds.), Sustainability beyond Technology, Oxford University Press, 59-95.

Guest: Andreas Roos (Lundi Ülikool, Rootsi)

• 12 mai 2022, 16.00-17.30 (MS Teams): Sustainability, Design, Education

Philip Hector & Cindy Kohtala (2021), “Experimenting with sustainability education: The case of a student-driven campus initiative in Finland”, Local Environment, 1-16.

Guest: Cindy Kohtala (Umeå Disainiinstituut, Rootsi)

Lugemisseminarid toimuvad kord kuus veebi teel. Liituma on oodatud kõik üldisest teemast huvitujad või konkreetsel sessioonil osalejad. Osalemiseks palume eelnevalt registreerida meiliaadressil amirouche.moktefi@taltech.ee