29. aprillil alustab Mõttekoja Praxis, Riigikogu Arenguseire Keskuse ja Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituudi koostöös Vikerraadio eetris ja ERR uudised portaalis kuueosaline poliitikasaadete sari "Valge elevant". Sarja käigus arutlevad eri valdkondade eksperdid, analüütikud ja tippametnikud nn valgete elevantide ehk Eesti ühiskonnaelus pikaaegselt lahendamata probleemide üle, mis küll kõigile teada, ent mille kohta pole Riigikogu ekspertide hinnangul teinud vajalikke otsuseid või püstitatud ambitsioonikaid eesmärke.

Valge elevant
Visuaal: Praxis

Nurkse instituudi teadmussiirde juhi Külli Taro sõnul pani saatesarjas kaasa lööma idee arutleda ühiskonnaelu lahendamist vajavate probleemide üle enne, kui erakonnad oma ettepanekud valimisprogrammides kivisse raiuvad. “Loodetavasti saame nii paremini panustada, et tulevased valimisprogrammid, koalitsioonileping ja valitsuse tegevusprogramm oleks teadmis- ja tõenduspõhine,” leiab Taro.

“Tallinna Tehnikaülikoolis uuritakse mitmeid saatesarjas käsitletavaid valdkondi nagu majanduselu ja rohepööre või elukeskkond ja ruumiloome. Lisaks tegeleme ka küsimustega, mida riik saab teha ja peab tegema, et valdkondlikke probleeme lahendada ning ideid ühiskonnas ellu viia,” lisas Taro. Nurkse instituudi vedada on saatesarja viimane osa riigivalitsemisest ja e-riigist.

Esimese saate valged elevandid puudutavad energeetikat ja rohepööret. Saatejuht Meelis Oidsaluga on stuudios energeetika asekantsler Timo Tatar, Riigikantselei rohepöörde eestvedaja Kristi Klaas ning Riigikogu Arenguseire Keskuse juht Tea Danilov

Saatesari "Valge elevant" alustab Vikerraadios 29. aprillil ja on eetris reedeti kell 14.05 kuuel järjestikusel nädalal.