Iivi Riivits-Arkonsuo on ärikorralduse instituudis turundusanalüütika kaasprofessor (õpperada) alates 1. augustist.

Iivi Riivits-Arkonsuo

Palun tutvusta ennast.

Olen uudishimulik ja avatud uuele. Iga päev esitab uue väljakutse. Energiat hoiab füüsiline treening, emotsionaalne tugi tuleb perevõrgustikult, lastelt ja lastelastelt. Minu teadushuvid on seotud turunduse innovatsiooni ja tarbija (eriti äritarbija) kaasamisega.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest professuuris kasu on?

Kõigest, ja jätkuvalt tuleb juurde ehitada. Pean end innukaks turu-uurijaks nii praktikas kui ka teoorias. Me õpetame ja uurime turundust kiiresti muutuvates tingimustes, numbreid pole vaja karta, sest turundusotsused on numbripõhised.

Mida tahad Tehnikaülikooli õpperaja kaas­professorina korda saata?

Et meie üliõpilased ja vilistlased oleks TalTechi brändisaadikud. Aga nad on juba ka.

Et õppijad tuleksid just meile, et neil oleks kõrge õpimotivatsioon, et bakalaureusekava lõpetajad tuleks edasi magistriõppesse, kirjutaksid tugevaid magistritöid, et nende hulgast kasvaks meile doktorante. Arusaadavalt on doktoriõpe rahvusvaheline, kuid näeksin meeleldi doktoriõppes ka tegijaid, kes panustaks Eesti majandusmõtte arengusse.

Partnerlust ettevõtetega muidugi, et üliõpilased näeksid, et see, mida me õpetame, on päris, ja ettevõtted tahaksid akadeemiaga koostööd teha.

Turundus haagib ennast paljude distsipliinidega, sealhulgas inseneriteadustega. Mina ja turunduse uurimisrühm saame pakkuda turunduse ja turu-uuringute ekspertiisi.

Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?

Ma ei tea, kas see oli üllatus, kuid sain kohe õppeaasta alguses kinnitust, kui toetav, avatud ja tegutsemishimuline on meie turunduse valdkonna õpetamis- ja uurimisrühm. Ja mitte ainult nemad, vaid kõik ärikorralduse instituudi inimesed, kellega on ühiseid ettevõtmisi.