Marina Kritševskaja on materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi keemia- ja keskkonnatehnoloogia õpperaja kaasprofessor alates 1. maist.

Marina Kritševskaja

Palun tutvusta end.

Lõpetasin 1991. aastal keskkooli keemia-matemaatika kallakuga klassis. Kuna ülikooli õppimise aeg langes kokku reformidega, omandasin samal erialal kolm magistrikraadi kahest ülikoolist (Tallinna Tehnikaülikool ja Lappeenranta Tehnikaülikool). Sellest ajast peale on õppimine ja õpetamine saanud minu jaoks heaks harjumuseks. Mulle meeldib töötada ülikooli keskkonnas huvitavate inimestega – kolleegide ja üliõpilastega.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest uuel positsioonil kasu on?

Tegeledes aastaid paralleelselt õppetöö ja teadusega, mõistan, et just teadustöö lubab hoida ülikoolis kõrget haridustaset, võimaldades areneda nii üliõpilastel kui ka õppejõududel.

Mida tahad sellel ametikohal korda saata?

Soovin osaleda huvitava ja kaasaegse magistriprogrammi loomises keskkonnatehnoloogia valdkonnas.

Üks üllatus seoses uue tööpostiga?

Uus ametipositsioon ei erine sisuliselt vanast. Lihtsalt üks mõte, mis kummitab: õpetamise ilu peitub sageli – intuitsiooni vastu – õppimises.