Oliver Järvik on Energiatehnoloogia instituudis keemiatehnika tenuuriprofessor alates 1. novembrist.

Oliver Järvik

Foto: Karl-Kristjan Nigesen

Palun tutvusta ennast.

Olen Tallinna Tehnikaülikooliga seotud üle poole oma elust, alguses tudengina ja hiljem teadlasena. Üldiselt naudin oma tööd ning selleks, et seda hästi teha, tahan olla protsessi kaasatud igas etapis, mis tähendab, et mind võib leida objektilt väljaspool ülikooli, laborist, läbirääkimiste laua tagant, kabinetist või tulemuste tutvustamiselt. Armastan tegutsemist ja liikumist ning süvitsi minekut.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest tenuuris kasu on?

Usun, et olen näinud piisavalt teadlase elu erinevaid tahke. Need hõlmavad nii alusuuringuid kui ka ettevõtluskoostööd. Olen näinud seda, mida ja kuidas tehakse teaduse ja õppetöö osas väljaspool Eestit. Igal juhul tulevad kõik varasemad teadmised ja kogemused kasuks. Mida rohkem neid on, seda paremini teed oma tööd. Võtan tenuuris olekut kui tunnustust selle eest, et olen teinud oma tööd piisavalt hästi, ning võimalust tegeleda ja arendada mind huvitavaid valdkondi.

Mida tahad tenuuriprofessorina korda saata?

Näidata, et meie siin ülikoolis tegeleme teemadega, mis on põnevad, aktuaalsed ja vajalikud. Kitsamalt loodan panustada eestikeelse keemiatehnika valdkonna säilimisse.

Üks üllatus, mis uuel positsioonil on olnud?

Tahaks öelda, et kõik on uus, kuid tuleb tõdeda, et uusi ülesandeid ei ole juurde tulnud! Võib-olla see ongi see üks üllatus.