Ralf-Martin Soe on Targa linna tippkeskuse targa linna uuringute nooremprofessor alates 1. aprillist.

Ralf-Martin Soe

Palun tutvusta end.

Olen targa linna teadlane ja innovaator. Minu peamiseks huviks on, kuidas linnad saavad tehnoloogia abil pikaajalisi väljakutseid lahendada.

Millistest Sinu kogemustest ja teadmistest uuel positsioonil kasu on?

Olen viimased kümme aastat tegelenud süvitsi targa linna ja e-valitsemise teemadega: minu teaduslik baas tuleb eelkõige TalTechist (Nurkse) ning Maastrichti Ülikoolist, aga oman ka praktilist töökogemust IT-sektorist ning suurte digiprojektide käivitamiskogemuse olen saanud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist. Kaudsemalt on minu teadusarendushuvisid kujundanud ka „kunagised“ psühholoogia- ja finants­õpingud ning „kunagine“ töökogemus ajakirjanduse, finantssektori ja diplomaatia valdkonnas.

Mida tahad sellel ametikohal korda saata?

Tahan, et uued teadmis- ja tehnoloogiapõhised ideed jõuaksid võimalikult varakult Eesti kohalikesse omavalitsustesse.

Üks üllatus seoses uue tööpostiga?

Professori valimisprotsess on TalTechis väga põhjalik ja professionaalne.