Kohtla-Järve linnavalitsus tunnustas 4. oktoobril 2023 õpetajate galal TalTech Virumaa kolledži vanemlektorit Olga Dunajevat nominatsiooniga "Aasta õppejõud 2023". Tunnustus peegeldab Olga Dunajeva silmapaistvat panust haridusse ja teadusse ning tema pühendumust üliõpilaste arengusse.

Olga Dunajeva omab doktorikraadi ning on TalTech Virumaa kolledži IT-õppekavade andmeteaduse ja masinõppe valdkonna arendaja. Ta on tuntud oma suurepärase õpetamisstiili ja laiapõhjaliste teadmiste poolest, olles juhendanud lõputöid ja praktikaid ning õpetanud mitmeid aineid, sealhulgas ühte inglise keeles.

Tema õppeainevalik hõlmab keerukaid teemasid, nagu matemaatika, andmeanalüüs ja masinõpe. Olga teeb seda põhjalikult ja kvaliteetselt, kusjuures kõikidel tema õppematerjalidel on e-tugi. Tema Moodle kursused on hästi struktureeritud ja kergesti mõistetavad. Selle tulemusel omistati Olga Dunajevale HITSA poolt e-kursuse kvaliteedimärk aine "Andmeanalüüs" e-kursuse eest. Lisaks valisid tudengid ta 2020. aasta parima Moodle keskkonnaga õppejõuks ja 2019. aastal hinnati teda üliõpilaste hinnangute alusel aasta parimaks õppejõuks.

Olga Dunajeva kasutab aktiivõppemeetodeid, sh rühmatöö ja paaristöö, tööde esitlus ja kaitsmine, et muuta õppimine kaasahaaravaks ja interaktiivseks. Ta on loonud mitmeid e-kursuseid, sealhulgas MOOC kursuse, et muuta õppetöö veelgi huvitavamaks ja meeldivamaks ning innustada õpilasi iseseisvalt teadmisi omandama.

Lisaks oma õpetamistööle on Olga Dunajeva aktiivselt kaasatud teadus- ja arendustegevusse, osaledes konverentsidel ja esitades ettekandeid. Tema osalus teadustöös aitab tudengitel näha, kuidas teooria saab praktiliselt rakenduda, innustades neid uurima ja osalema valdkonna arendamisel.

Olga Dunajeva pühendumus õpilaste arengule ja hariduse kvaliteedile on inspireeriv. Ta aitab õpilastel rakendada oma potentsiaali ning toetab nende akadeemilist ja professionaalset arengut. Tema töö IT-õppekavade arendamisel aitab kujundada tulevikku, mis vastab nii üldistele kui ka kutsealastele kompetentsidele.

Kohtla-Järve linnavalitsuse poolt välja antud "Aasta õppejõud 2023" nominatsioon tunnustab Olga Dunajeva väljapaistvat panust haridusse ja teadusse ning tema pühendumust üliõpilaste juhendamisel ja õpetamisel. See on tunnustus tema töö kvaliteedile ja innustusele, mida ta pakub oma tudengitele ning kolleegidele.