Tallinna Tehnikaülikool

14. mail toimub järjekordne üle-eestiline muuseumiöö. TTÜ Kuressaare kolledži Väikelaevaehituse kompetentsikeskus osaleb üritusel koostöös Saaremaa Muuseumiga.

Kuressaare linnuses on muuseumiööl au sees nii heli- kui merelained. Plaanis on:

  • Kuressaare muusikakooli õpilaste minikontserdid kogu lossis.
  • Saaremaa Merekultuuri Seltsi jututuba, kus saab õhtu jooksul rännata läbi reisimälestuste, jutuvestmiste, fotode ja filmide nii kodu- kui maailmameredel. Elupõline meremees ja Saaremaa Merekultuuri Seltsi eestvedaja Rein Sepp vestab värvikaid lugusid ja näitab fotosid Saaremaa meeste kalapüügiretkedest kaugele Angolasse Aafrikas. Mereajaloolane Bruno Pao räägib lähemalt kahest dokumentaalfilmist, millele ta ühtlasi ise stsenaristiks oli Eesti mootorlaevade meremeeste elu kajastav “Meremeeste maa” (1982) ja Eesti meresõidu ajalugu tutvustav “Meri ukse all” (1980). Mõlemat filmi saab ka kohapeal vaadata.
  • Kalapüügilantide näitus.
  • Meremeheoskuste koguperemäng.
  • Avatud on Tornikohvik.

Pärast muuseumikülastus on kõigil huvilistel võimalik TTÜ Kuressaare kolledži Väikelaevaehituse kompetentsikeskuses (Tallinna tn 19 sisehoov) vaadata, kuidas katsebasseinis sünnivad erinevad päris lained. Lainete show kestab südaööni.

Vaata ka https://www.muuseumioo.ee/
 

Laeb infot...