Juba viiendat aastat valitakse konkursil Paktik Cum Laude parimat praktikanti. Sel aastal osaleb rekordarv (48) kandidaate, kellest lausa 15 on TalTechi tudengid. Anna ka Sina ma soosikule hääl!

Oma hääle andmiseks tuleb vajutada Facebooki vastava pildi (pilt on lingitud iga nime külge) "meeldib" nuppu, kuna nii saab Sinu eelistatud kandidaat võita publiku lemmiku auhinna! Hääletada saab 20. oktoobri südaööni.

Sigrid Sikk

Tallinna Tehnikaülikoolis avalikku haldust ja riigiteadusi õppiv Sigrid läbis praktika Swedbank AS-i kommunikatsiooniosakonnas. Praktika jagunes kaheks osaks - käe sai Sigrid külge panna nii sotsiaalmeedia kui toetustegevuste valdkonnas.

Alesja Malinovskaja

Eesti Solutions AS-is praktikal käinud Alesja jõudis sinna Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa kolledži tootmise automatiseerimise kolmanda kursuse tudengina. Praktikandina sooritas ta tootmisprojekti tehnoloogiliste protsesside analüüsi ja tegeles jätkusuutlikuse tagamisega.

Katarina Kala

Telia Eesti AS-is praktikal käinud Katarina jõudis sinna Tallinna Tehnikaülikooli äriinfotehnoloogia erialalt. Ta sai praktiseerida kvaliteedianalüütiku tööd, mille raames olulisim tehtud töö oli migratsiooniprojekt ühest raporteerimissüsteemist teise üleminekul.

Antonio Lustrissim

Antonio õpib Tallinna Tehnikaülikooli keskkonnatehnikat ja juhtimist ning sooritas praktika Eesti Energia AS-is. Ta osales nutika küttesektori analüüsi tegemises ja praktilises tootearenduses.

Elor Eilaste

Verston Ehitus OÜ-s praktika läbinud Elor õpib Tallinna Tehnikaülikoolis hoonete ja rajatiste õppekaval. Praktikal sai ta vastutada liikluskorralduse eest, opereerida Eestis üsna uue Bimac tehnoloogiaga ja koordineerida teiste mehhanismide tööd.

Hayder Hasan Ali Al-Sabti

Tallinna Tehnikaülikoolis küberturvalisust õppiv Hayder sooritas praktika Telia Eesti AS-is. Praktikal sai ta iseseisvalt tegeleda Java ja Javascripti keeltes rakendustele ühik- ja integratsioonitekstide kirjutamisega, CI/CD pipeline kasutamisega ja rakenduse koodikvaliteedi parandamisega.

Hendrik Kiristaja

Hendrik valis praktikakohaks Elektrilevi OÜ, kuhu ta jõudis Tallinna Tehnikaülikooli elektroenergeetika magistrantuurist. Praktika käigus oli olulisim ülesanne teostada Suure-Jaani piirkonna alajaama 110kV trafode paneelide seadistus ja testimine.

Johanna Madleen Rodima

Johanna valis praktikakohaks Riigi Kinnisvara AS-i, kuhu suundus praktikale Tallinna Tehnikaülikooli avaliku halduse erialalt. Johanna tööülesanded jagunesid praktika käigus peamiselt kaheks: turunduskommunikatsioon ja personaliarenduse toetamine. Näiteks valmis tänu temale koolitusprogramm sisekoolitajatele.

Karoliina Kais

Karoliina käis praktikal Watercom OÜ-s, kuhu ta jõudis Tallinna Tehnikaülikooli transpordiehituse erialalt. Tema peamiseks tööülesandeks oli teostada objektiülevaatusi, fotografeerida olukorda objektil, juhtida ehitaja tähelepanu avastatud puudustele ja teostada objekti täitedokumentatsiooni ülevaatusi.

Kiur Kalme

Tallinna Tehnikaülikooli keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogiat õppiv Kiur käis praktikal Elering AS-is. Praktika vältel õppis Kiur praktikajuhendaja juhendamisel tundma ettevõtte alajaamade käidu tööd ning alajaama kõrgepinge seadmeid. Ta osales erinevatel töödel alates ventilatsioonist kuni omatarbe trafode veadiagnostikani.

Marko Jõgi

Marko on Tallinna Tehnikaülikooli äriinfotehnoloogia tudeng, kes käis praktikal AS-is Helmes. Praktikal oli Marko peamiseks ülesandeks juhtivanalüütiku toetamine Labori erinevate analüüside konfigureerimisel.

Mikk Margus Möll

Riigi Infosüsteemi Ametis praktika läbinud Mikk leidis sinna tee Tallinna Tehnikaülikooli küberturbe erialal õppides. Miku ülesanne oli Eestis ainulaadsete küberturbelahenduste arendamine kas päris nullist või olemasolevate süsteemide täiendamine ning nende integreerimine olemasolevate süsteemidega.

Randel Orupõld

Telia Eesti AS-is praktika läbinud Randel õpib TalTechis IT-süsteemide administreerimist. Praktika peamisteks ülesanneteks oli era- ja ärikliendi teenuste tarne ja intsidentide lahendamine koostöös juhendajaga.

Triin Junson

Triin valis praktikakohaks Elisa Eesti AS-i, kuhu suundus Tallinna Tehnikaülikooli ärinduse õppekavalt. Praktikal sai ta tegeleda muuhulgas konkurentsikaardistuse, projektijuhtimise, teenuse hinnastamise ja klienditestide läbiviimisega.

Vaiko Vaher

Vaiko õpib Tallinna Tehnikaülikoolis hoonete sisekliima ja veetehnika eriala. Praktikal käis ta Ermeesia OÜ-s, kus sai tegeleda näiteks hoonete dünaamiliste energiasimulatsioonimudelite koostamise ja hoonete energiatõhususe sertifitseerimistöödel abistamisega.

Konkursile esitasid kandidaate tööandjad, kes soovisid oma silmapaistvaid praktikante esile tuua. Žürii valib välja parimad kõrghariduse, kutsehariduse ja välistudengitest praktikandid, samuti pärjatakse parim töökohapõhise õppe vormis õppija. Võitjad selguvad oktoobri lõpus. Konkurssi korraldab Eesti Tööandjate Keskliit.