Tallinna Tehnikaülikool

Neljapäeval, 24. septembril toimus TalTechi Spordiklubi eestvedamisel Mustamäe ja Nõmme jooksuradadel teatejooks. Teiste hulgas mõõtsid rada ka TalTechi rektoraadi liikmed, eesotsas üleriigilise Spordinädala patrooni rektor Tiit Landiga.

„Teadlasena ütlen, et liikumine parandab tervist ja tagab tervelt elatud aastad. Samas ei tasu järgmisel aastal minna püüdma paremat aega kui sel aastal, sest paraku käivad spordiga kaasas ka vigastused. Spordime, aga teeme seda tervislikult,“ ütles rektor Tiit Land.

Tiit Land peab tehnikaülikooli asukohta sportimisharrastuseks ideaalseks – spordiklubi on ülikooli vahetus läheduses, käega katsutaval kaugusel on suurepärased jooksu- ja suusarajad.

Landi sõnul on ülikooli ja spordi kooslus väga oluline. „Sportimisvõimaluste pakkumine tudengitele on vastutustundlik, oluliseks peame ka tippspordi toetamist,“ sõnas Land. Ta selgitas, et tippsportlastele paindlike õppimisvõimaluste pakkumine tagab neile ka tippspordiga lõpetamisel suurepäraseid võimalusi töötamiseks.

TalTechi Spordiklubi arendusjuht Madis Koit rääkis, et klubi eesmärk on olla liikumisharrastuse eestvedajad Eestis. „Ülikooli liikmeskond, kelle hulgas on nii tudengid, töötajad, vilistlased kui sõbrad, saavad TalTechi Spordiklubis mõnusalt sportida erinevatel viisidel. Teatejooks kinnitas meile, et huvi spordi vastu on liikmeskonnas suur ning annab meile motivatsiooni pakkuda veelgi rohkem väljundeid liikumiseks,“ rääkis Koit.

Teatejooksust võttis osa 56 võistkonda, kokku 280 inimest. Võistlejate hulgas oli mitmeid tehnikaülikooli enda tiime, sh ülikooli rektoraat koosseisus rektor Tiit Land, ettevõtlusprorektor Sven Illing, administratsioonidirektor Joosep Kaasik, haldusdirektor Aivar Uutar ja finantsdirektor Tauno Tuisk. Võistkonnad panid välja ka spordiklubi esindusvõistkonnad võrkpallist, korvpallist, lauatennisest ja tantsutüdrukutest. Lisaks osalesid teised ülikoolid ja professionaalsed spordiklubid.

Läbida tuli 4,22 kilomeetri pikkune rada, mis kulges TalTechi Spordiklubi kõrval asuvast Sütiste parkmetsast Nõmme keskusesse ja mööda Nõmme mäge alla. Igas võistkonnas pidi olema viis liiget.

Auhinnad pandi välja kolmes kategoorias: meeste, naiste ja segavõistkondade arvestuses.

Mehed:

  1. Treeningpartner Sportlandi Särtsakad Mehed
  2. Sparta Jooksugrupp
  3. Sisekaitseakadeemia Mehed

Naised:

  1. #Headinimesed Naised
  2. Treeningpartner Sportlandi Kaunid Naised
  3. Kurvis pikali

Sega:

  1. Treeningpartner Sportland Segatiim Imelised
  2. Sparta Memmed
  3. Sparta Kiired ja Ilusad

Kõik tulemused
Pildigalerii

Järgmine TalTechi teatejooks toimub juba aasta pärast.

Laeb infot...