Tallinna Tehnikaülikool

Kuressaares sündinud ja kasvanud Priit Suluste õpib meretehnika ja väikelaevaehituse õppekaval ning töötab TalTechi Kuressaare kolledžis väikelaevade kompetentsikeskuses. Priidule meeldib veeta aega looduses, rahus ja vaikuses omi mõtteid mõlgutada. Nii on kalapüük see, mida Saaremaa talle pakkuda on ja mis teda seal hoiab. 

Priit Suluste
Priit Suluste. Foto: erakogu

Miks valisid just selle eriala? 

Lapsepõlves veetsin palju aega maal ning käisin seal tihti täiesti inimtühjas rannas ujumas. Kaugel horisondil oli teinekord näha laevu ning nagu ikka, tekivad omad mõtted ja unistused. Eks need mälestused lapsepõlvest mind meretehnikat ja väikelaevaehitust õppima suunasid. 

Mis muutub laevaehituses digipöörde ja autonoomsete laevade tulekuga? 

Autonoomsete laevade turul on hetkel suured tühimikud. See annab meile võimalusi välja töötada uusi autonoomseid eriotstarbelisi veesõidukeid, mille järele võiks olla nõudlus üle kogu maailma. 

Kuidas rohepööre merenduses välja näeb? 

Hübriidlaevad, gaasi jõul liikuvad laevad, madala väävlisisaldusega laevakütuse kasutamine… 

Kes Sinust pärast lõpetamist saab? 

Väikelaevaehituse insener. 

Mis on olnud põnevaim õppeaine või kogemus sel erialal õppides? 

Kõige põnevam oli isesõitev mudelpaat õppejõu abiga ise valmis teha.  

Üks lõbus tõik, mida sa enne sel erialal õppimist ei teadnud. 

Kuidas teraslaevad veepeal püsivad?  

Meretehnika ja väikelaevaehituse õpe on sinu võimalus saada meretehnika inseneriks, kes valdab meretehnika ja laevaehituse tehnoloogiaid ja materjale ning tunneb tootearendust ja tootmist meretööstuses. Väikelaev on kuni 24-meetrine laev – õpingutes käsitletakse nii lõbusõidualuseid kui ka suuri ja võimekaid töölaevu, mida kasutatakse piirivalves, päästetöödel, avamererajatiste teenindamisel ja paljudes teistes nõudlikes ülesannetes. Need pole sugugi puidust käsitööpaadid – ei, meie väikelaevad on keerukat tehnoloogiat kasutavad metall- või komposiitalused! Õpingute käigus on võimalik saada nii väikelaevajuhi väljaõpe kui ka purjetamise põhioskused, nii on paljud tudengid ka ise väikelaevade aktiivsed kasutajad. Tutvu õppekavaga lähemalt: taltech.ee/meretehnika

Laeb infot...