Tallinna Tehnikaülikool
Shipmartec2
Shipmartec

Projekti SHIPMARTECH intensiivprogramm Tallinnas

14.-18. novembrini toimub Tallinna Tehnikaülikoolis Erasmus+ projekti SHIPMARTECH rahvusvaheline intensiivkursus, milles osaleb 23 üliõpilast ja 6 õppejõudu Kreekast, Itaaliast, Horvaatiast ja Eestist.

Intentsiivprogrammi kestel katsetatakse projekti jooksul arendatud ingliskeelsete ainekursuste komponente praktilises õppetöös rahvusvahelise üliõpilasgrupiga, et saada tagasisidet ja kogemusi kursuste lõplikuks väljaarendamiseks. Intensiivprogramm koosneb neljast minikursusest. Ürituse avapäeva lühikursus on eksperimentaalsest hüdrodünaamikast prof. Ermina Begovici ja Mikloš Lakatoši juhendamisel. Sellele järgnevad kursused struktuuride optimeerimisest (abiprof. Mihkel Kõrgesaar), materjalidest ja struktuuride dünaamikast (prof. Smiljko Rudan) ning laevaautomaatikast (prof. Flavio Balsamo ja prof. Nikitas Nikitakos).

Intensiivõppenädala viimasel päeval tutvustatakse projekti ja arutatakse koos meretööstuse sektori esindajatega säästlike rohetehnoloogiate ja laevade ümberehitusega seotud arenguid ning seda, kuidas need teemad on esindatud meretehnika valdkonna kõrghariduses.

2021. jaanuaris alanud projekti eesmärgiks on meretehnika ja laevaehituse magistriõppe kvaliteedi tõstmine. Selleks uuendatakse, arendatakse ja ühtlustatakse ainekursusi ning süvendatakse õppejõudude inseneripedagoogika ja e-õppe alaseid teadmisi ja oskusi. Projekti tulemusena tekib nelja partnerülikooli koostöös ühtsetel alustel uuendatud, e-õppetoega varustatud ingliskeelsete ainekursuste komplekt meretehnika ja laevaehituse magistriõppe üliõpilastele.

Projekti SHIPMARTECH koordineerib Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledž, osalevad Napoli Federico II Ülikool Itaaliast, Zagrebi Ülikool Horvaatiast ja Egeuse Ülikool Kreekast.

Projekti elluviimist toetab Euroopa Liidu haridus-, koolitus-, noorte- ja spordiprogramm Erasmus+.

Lisainfo: Projektijuht Tõnis Tõns tonis.tons@taltech.ee

Shipmartec
ship
Shipmartec programm Tallinnas

Laeb infot...