20. - 30. oktoobril toimuvad  üleriigilised raamatukogupäevad, mis sel aastal on mõjutatud digikultuuri teema-aastast. See annab võimaluse keskenduda kultuuri vahendamisele, jagamisele ja loomisele digitaalse maailma kontekstis.

TalTechi raamatukogus toimub raamatukogupäevade raames mitmeid digikultuurist inspireeritud ettevõtmisi:

01.-31. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel on üleval näitus „Raamatukogud läbi aegade“, kus tutvustatakse raamatukogude arengut läbi sajandite ja muutusi seoses digirevolutsiooniga. Eraldi teemana on välja toodud raamatukogude ruumikujundus – raamatukogu kui koht, kuhu tahetakse ikka ja jälle tagasi tulla.

15.-30. oktoober
Raamatukogu 2. korrusel saab tutvuda vaimse tervise kuule pühendatud raamatute väljapanekuga ja huvipakkuv raamat kohe kaasa laenata. Toetame üksteist!

20.-30. oktoober
Avasta, kuidas tehnika areng on mõjutanud digikultuuri teket. Raamatukogu astmestikul on tutvumiseks avatud näitus-installatsioon „Digikultuur… Digikultuur??? Digikultuur!!! Gutenbergi piiblist 5G-ni“, mis koosneb erinevatest ajastutest pärit tehnikaseadmetest, mis olid kunagi Tallinna Tehnikaülikooli raamatukogus ja raamatukoguhoidjate kodudes kasutuses, et teha tööd, kuulata muusikat, mängida video- ja mobiilimänge, vaadata filme, lugeda raamatuid ning uurida teatmeteoseid.

21. oktoober
Ruumis LIB-217 kell 15.00-16.00 toimub koolitus teemal „Komplekteerimise põhimõtted. E-raamatute tellimismudelid“.

22. oktoober
Kell 11.00-12.30 on raamatukogul külas XR keskus, kes avab virtuaal- ja liitreaalsuse maailma erinevaid tahke. Kohtume raamatukogu ees!

26. oktoober
Ruumis LIB-217 kell 15.00-16.30 toimub koolitus „Viidete haldur Zotero“. Eelregistreerimine: info@lib.taltech.ee

Kohtume raamatukogus!