Tallinna Tehnikaülikool

1. juunil on rahvusvaheline teenusedisaini päev, mille puhul korraldavad Rahvusraamatukogu, TalTechi teenusedisaini labor d.Lab ja strateegilise disaini agentuur Rethink virtuaalse seminari fookusega ilusama homse disainimisel. Seminari saab jälgida Rahvusraamatukogu YouTube'i kanalilt. 

Teenusedisaini päev 2021

Seminaril arutatakse, kuidas kujundada inimesekeskset organisatsiooni, miks on seal vaja tegeleda teenusedisainiga ning kuidas organisatsioonid jõuavad vajalike muudatusteni. Osana seminarist annab Alari Orav disainiagentuurist AKU esimest korda avaliku ülevaate rahvusraamatukogu uuendatud visuaalsest identiteedist. 
 
"Teenusepõhise organisatsioonina olime otsimas metoodikat, kuidas kujundada avalikke teenuseid inimkesksemaks. Olles näinud, kuidas TalTechi tudengid meie teenuseid ümber disainivad, tahtsime proovida, mis juhtub siis, kui anda see võimalus inimestele, kes tegelevad nende teenustega igapäevaselt. Viisime organisatsioonis läbi teenusedisaini koolitusprogrammi, millest on juba sündinud ja ka sündimas palju uusi ning innovaatilisi projekte," rääkis rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veimann.  
 
"Rethinki viimase paari aasta kogemus on näidanud, et nii era- kui avalikus sektoris on inimkesksete teenuste loomise vajadus tõusutrendis. Inimestele keskendunud disain nii digitaalses kui füüsilises maailmas on muutumas peavooluks. Näiteks Rahvusraamatukogu muutumine avatud paigaks, kus inimesed soovivad oma vaba aega veeta, on üks ilusamaid näiteid, mis lähiaastatel kindlasti teoks saab," ütles strateegilise disaini agentuuri Rethink asutaja ja teenusedisainer ning TalTechi teenusedisaini labori d.Lab projektijuht Jana Kukk.
 
Rahvusraamatukogu koostöö TalTechi teenusedisaini laboriga d.Lab sai alguse juba 2018. aastal, kui elamusturunduse ja teenusedisaini loengu raames disainisid magistrandid rahvusraamatukogu avalikke teenuseid. Rahvusraamatukogu oli esimene organisatsioon, mis kaasati TalTechi teenusedisaini õppeprogrammi, et tudengid saaksid praktilise kogemuse teenuste disainimisel. Üheskoos on mitu aastat korraldatud ka teenusedisaini konverentsi, kus on üles astunud oma valdkonna tegijad nii Eestist kui välismaalt.  
 
Seminar toimub 1. juunil algusega kell 10.00, ülekannet saab jälgida rahvusraamatukogu Youtube’is.

Laeb infot...