Rauno Sigur lõpetas 2017. aastal ettevõtte ja ekspordi juhtimise peaerialal magistriõppe cum laude. Õpingute ajal oli ta vahetusüliõpilane Müncheni tehnikaülikoolis, mis kuulub Euroopa parimate tehnikaülikoolide sekka. Täna juhib Rauno enda loodud start-up’i DriveX Technologies, mille loodud rakendus automatiseerib auto rentimisel sõidukikontrolli ja mis jõudis eelmisel aastal Ajujahi konkursil 10 parima hulka.

Rauno Sigur

Milliseid inimesi kindlustussektor täna ja viie aasta pärast vajab?

Andmeteadlaseid ning masinõppe ja -nägemise eksperte. Kuigi kindlustuse suund on automatiseerimine, siis jääb alles vajadus müüa ning inimestega suhelda. Viie aasta pärast on olukord tõenäoliselt suhteliselt samalaadne.

Kui läheksid end täna täiendama, siis mida Sa õppima asuksid?

Lisaks tehnilisele haridusele õpiksin filosoofiat ning inimeste või protsesside juhtimist. Tasub vähemasti huvituda teemadest, mida lähikümnenditel masinad ei suuda kergesti õppida. Inimesel on haruldane võime luua eimillestki midagi – tuleb keskenduda meie eelistele.

Mida soovitad noortel õppima minna?

Selliseid valdkondi, mis õpetavad pigem nägema seoseid, arendavad loogilist ja kriitilist mõtlemist. Tänu headele alusoskustele saavad sellised inimesed hästi hakkama, mistahes muutused tehnoloogias või tööturul on.

Kui saaksid praegu 19-aastasele iseendale nõu anda, millise elutarkuse Sa endale annaksid?

Alusta oma äriga – idee ei pea olema maailma kõige originaalsem või unikaalsem. Kui esimesed korrad välja ei tule, siis oled ikkagi õnnestunud, sest said hindamatuid kogemusi ja õppetunde, mida palgatööl kogutakse aastaid või isegi mitte kunagi. Mõtle sellele: millist lihtsat argipäeva probleemi suudaksid mõne inimese jaoks lahendada?

Üks naljakas seik või nali Sinu tegevusvaldkonnast.

Kas Transformerid ostaksid elu- või autokindlustust?

Vaata uuesti TalTechi magistriõppe virtuaalset infotundi: taltech.ee/MAinfo