Eesti, Läti ja Leedu Biokeemia Seltsid pidasid 15.-17. juunil 2022 Tallinna Ülikoolis ühise konverentsi FEBS3+.

Eesti Biokeemia Seltsi kuuluvad paljud molekulaarbioloogia, biomeditsiini ja (bio)keemia valdkondade teadlased, mis võimaldab pidada põnevaid teemadeüleseid teaduslikke diskussioone. Konverentsil olid esindatud ka Tallinna Tehnikaülikooli reproduktiivbioloogia töögrupi juht Agne Velthut-Meikas ja doktorant Kristine Roos, kes esitasid oma viimaste aastate teadustööd posterettekannetega.

Esimest korda tutvustasime üle-Euroopalise konsortsiumi poolt läbi viidud FREIA projekti tulemusi, mille käigus uuriti seoseid munasarjas leiduvate endokriinsüsteemi häirivate kemikaalide hulga ja munasarja stimulatsiooni tulemuslikkuse vahel enne kehavälise viljastamise protseduuri. FREIA projekti laiematest eesmärkidest lugemiseks külasta projekti kodulehte.

Kristine ja Agne FEBS konverentsil
Kristine Roos ja Agne Velthut-Meikas