Keemia ja biotehnoloogia instituudil on nüüd võimekus analüüsida geeniekspressiooni tuhandetest üksikutest rakkudest üheaegselt. Suvel jõudis meie majja instrument Chromium Controller, mis võimaldab selliseid sekveneerimisraamatukogusid valmistada. 19-20. oktoobril läbisid bioinformaatika ja reproduktiivbioloogia grupi liikmed vastavasisulise koolituse instrumenti valmistava ettevõtte 10X Genomics esindaja Adam Jerault käe all.

Koolituse käigus valmisid edukalt raamatukogud inimese munasarja follikulaarvedeliku rakkudest. Nende andmete analüüs võimaldab paremini eristada rakkude funktsioone munasarja toimimises ning mõista kehavälise viljastamise patsientide ravi varieeruvat tulemuslikkust.

Bioinformaatika ja reproduktiivbioloogia grupil on juba oskus ja kogemus üksikrakkude sekveneerimisandmete analüüsis. Seega oleme avatud koostööle kõigile, kes eukarüootsete rakkude analüüsist sellisel kujul huvitatud on.

Masina eest vastutab ja küsimustele vastab dotsent Agne Velthut-Meikas (Agne.Velthut@taltech.ee)

Instrumendi rakenduste kohta saab rohkem lugeda 10X Genomicsi veebilehelt: https://www.10xgenomics.com/instruments/chromium-controller

Koolitusel osalesid (vasakult) Agne Velthut-Meikas, Kristine Roos, Mahdi Morad Pour, Olli-Pekka Smolander
Koolitusel osalesid (vasakult) Agne Velthut-Meikas, Kristine Roos, Olli-Pekka Smolander, Mahdi Morad Pour