Tallinna Tehnikaülikool

13. novembril 2019 avati TalTech Eesti Mereakadeemia Kopli õppekompleksi hoovis skulptuur „(S)ajamasin“.  Mereakadeemia on terve 2019. aasta jooksul tähistanud läbi erinevate tegevuste 100. aastapäeva. Skulptor Kalle Pruudeni loodud taiese avamisega pandi juubeliaastale pidulik hüüumärk. Skulptor on loomeprotsessis kasutanud vaid mereakadeemiast kogutud materjali ja loonud sellest tema enda sõnade järgi „uue õppematerjali“.  Teos on müstiline ja sürreaalne mehhanism, mis õpetab leidma pildil olevaid vigu, läbi mille on võimalik õppida.

Taiese dünaamiline vorm vaatab ühteaegu nii minevikku kui tulevikku, olles seotud eelkõige laevamehaanikaga:  minevikku sümboliseerib kuju loomiseks kasutatud laevamehaanikute õppematerjal. Tulevikku aga see, et juba peatselt algaval vastuvõtuperioodil on just laevamehaaniku eriala peafookuses. Soovime, et laevamehaaniku eriala muutuks taaskord populaarseks ning meil jätkuks motiveeritud lõpetajaid, et täita tööandjate nõudlust. Kuigi järgmise saja aasta jooksul võib juhtuda, et laevad hakkavad ise sõitma, siis mehhanisme nende sõidushoidmiseks on ikka vaja.

Skulptuuri nimi „(S)ajamasin“ valiti välja Kultuurikatlas toimunud juubelipeol külalistelt laekunud nimevariantide hulgast. Nime autor on Hindrek Lootus.  Sajamasin võtab enda värvilisuses ja ekstravagantsuses kokku TalTech Eesti Mereakadeemia kirju kujunemisloo ja ajamasinana muutub värvilt roostesemaks, kuid kannab edasi meie tudengite, vilistlaste ja õppejõudude vaimu, vaimsust ning pimedal ajal annab lihtsalt  prožektorivalgust.

Tulge Eesti Mereakadeemia 100. aastapäevaks loodud taiest vaatama!

Laeb infot...

Laeb infot...