Kui eelmisel nädalal kutsusime kõiki üles valima tänavuse konkursi «Teadus 3 minutiga» viiest laureaadist oma lemmikut, siis portaal Novaator teatas, et televaatajate südame võitis Tallinna Tehnikaülikooli doktorant.

Leenu Reinsalu teadus 3 minutiga
Leenu Reinsalu (foto autor Aavo Kaine/ Eesti Teaduste Akadeemia)

Enim vaatajahääli sai keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi (KBFI) doktorant-nooremteaduri Leenu Reinsalu lühiloeng „Kust kasvaja endale energiat saab?“. Leenu, keda on lapsest saadik huvitanud meditsiin ja soov inimesi aidata, on ühtlasi geenitehnoloogia doktorant Tallinna Tehnikaülikoolis.

Konkursi viie parema hulgas oli ka Tallinna Tehnikaülikooli doktorant Robert Krautmann (vt tema loengut), kes rääkis uudsetel materjalidel põhinevatest päikesepatareidest, mida on odav toota ja mida saaks kasutada värkvõrgus. Robert pälvis veebruaris toimunud pidulikul lõppaktusel, kui viis parimat välja kuulutati, ka portaali Novaator toimetajate lemmiku tiitli.

2022. aasta laureaadid valiti välja 17 finalisti seast. Lisaks Robert Krautmannile ja Leenu Reinsalule jõudsid viie parema hulka Karin Bachmann (Eesti Kunstiakadeemia), Jasper Ristkok (Tartu Ülikool) ja Alina Roštšinskaja (Tartu Ülikool).

Kõigi finalistidega saab tutvuda Eesti Teaduste Akadeemia kodulehel. Veebruaris toimunud „Teadus 3 minutiga” finaal-gala ülekannet on kõigil huvilistel võimalik vaadata SIIT

Konkursi koostööpartner on Eesti Rahvusringhääling ning seda rahastab ELi Regionaalarengu fond Eesti Teadusagentuuri Teame+ programmist.