Laupäeval, 21. jaanuaril 2023 toimus TalTech-i majandusvõistlus gümnasistidele, millest võttis osa 82 osalejat 31st koolist. Kõige rohkem osalejaid oli Gustav Adolfi Gümnaasiumist (9 osalejat), Viljandi Gümnaasiumist (7 osalejat) ja Pirita Majandusgümnaasiumist (7 osalejat).

Võistlus koosnes aktuaalsetest ja arendavatest majandusvaldkonna ülesannetest, mille lahendamine eeldas põhjalikke teadmisi ja head arusaama majandusest. Majandusvõistluse eesmärgiks on äratada õpilastes sügavamat huvi majanduse vastu ja pakkuda võimalust oma majandusteemades orienteerumist proovile panna.

Majandusvõistluse viiele parimale on välja pandud rahalised auhinnad. Parimatel, kes täitsid seatud punktisumma lati, on nüüd võimalus asuda õppima Tallinna Tehnikaülikooli väljaspool tavapärast vastuvõtukonkurssi - seekord oli niivõrd tublisid osalejaid 18.

Majandusvõistluse esikohad läksid jagamisele kahe õpilase vahel võrdse punktisumma tõttu. Võistluse esikohad kuuluvad Pärnu Koidula Gümnaasiumi 10. klassi õpilasele Aaron Untile ning Tallinna Reaalkooli abituriendile Rene Väljaotsale. Kolmanda koha saavutas Gustav Adolfi Gümnaasiumi abiturient Anna Milena Linder. Jagamisele läksid ka võistluse neljas ja viies koht.

Võistluse 10 parimat:
I - Aaron Unt Pärnu Koidula Gümnaasiumist (10. klass)
I - Rene Väljaots Tallinna Reaalkoolist (12. klass)
III - Anna Milena Linder Gustav Adolfi Gümnaasiumist (12. klass)
IV - Tõnis Lees Gustav Adolfi Gümnaasiumist (12. klass)
IV - Argo Kamenik Tartu Tamme Gümnaasiumist (12. klass)
VI - Atus Biekša Tallinna Inglise Kolledžist (12. klass)
VI - Helin Maria Unt Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist (11. klass)
VIII - Jako Tõmai Ahven Tallinna Reaalkoolist (11. klass)
IX - Kristjan Siim Eesti Merekoolist (4. kursus)
X - Kris-Robin Metsoja Tabasalu Gümnaasiumist (12. klass)

Võistluse ülesanded koostas ja õpilaste vastuseid hindas žürii. Žürii koosseisu kuulusid:

• Esimees: Tarvo Niine (Majandusteaduskonna ärinduse programmijuht, ärikorralduse instituudi dotsent)

• Kaidi Kallaste (Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi lektor)

• Iris Laak (Majandusteaduskonna dekanaadi juhataja)

• Ants Aasma (Majandusteaduskonna majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi dotsent)

• Avo Org (Majandusteaduskonna majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi lektor)

• Paavo Siimann (Majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi vanemlektor)

TalTech majandusvõistluse tulemused (PDF)

Võistluse lisainfo: https://taltech.ee/taltechi-majandusvoistlus-gumnasistidele

Võistluse korraldajad on Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskond ja eksami- ja olümpiaadikool.

Pilt 21.01.2023 toimunud TalTech majandusvõistlusest, mille juhatas sisse majandusteaduskonna dekaan Enn Listra.