Tallinna Tehnikaülikool

Veebinariga „Muutuv Arktika“ (The Changing Arctic) tähistavad Eesti ja Norra diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva ning kliimamuutuste-alast koostööd Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra toetuste raames.

14. aprillil kell 10 algaval veebinaril keskendutakse pika polaaruuringute ajalooga Norra ja Eesti Arktika-alase teaduskoostöö uutele võimalustele. Eesti ja Norra teadlased annavad ülevaate globaalsetest kliimamuutustest mõjutatud Arktika olukorrast ja sellealasest teadustööst. Samuti toimub arutelu edasisest koostööst.

Veebinari modereerivad ja seal esinevad ka ettekannetega Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor akadeemik Maarja Kruusmaa ning akadeemia presidendi teadusnõunik ja Eesti polaaruuringute komisjoni esimees Rein Vaikmäe. Sissejuhatava ettekande teeb Eesti Teaduste Akadeemia president Tarmo Soomere.

Konverentsi korraldavad Eesti Teaduste Akadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Bergeni Ülikooli Bjerknesi kliimauuringute keskus ja Academia Europaea Bergeni teadmistekeskus koostöös Norra saatkonnaga Tallinnas.

Seminari saab jälgida SIIN.

Tekst põhineb Eesti Teaduste Akadeemia uudisel.

Veebinari korraldajad

Laeb infot...