9. septembril kell 14 annab Škoda Tallinn TalTechile üle elektriauto, et teadlased saaks katsetada nutikaid lahendusi autotranspordis.

Tehnikaülikooli inseneriteadlase Raivo Selli kinnitusel hakatakse uurima, kuidas sõiduk suhtleb valgusfooride, ristmike ja ülekäiguradadega. Sell lisab: „Samuti uurime elektrisõidukite dünaamikat ja isejuhtivuse ning täiustatud juhiabisüsteeme.“

Škoda Tallinna müügidirektor Erlend Merila sõnul erineb Škoda teistest autobrändidest oma innovaatiliste lahenduste ja lihtsuse poolest. Merila arvates on koostöö Tallinna Tehnikaülikooli insenerteadlastega paljulubav: „Saame koos muuta Škoda esimese täiselektrilise auto veelgi nutikamaks ja mugavamaks.“ Merila annab inseneridele vabad käed, et näha kui kaugele on võimalik ühe sõiduauto arendamisega minna.

Näiteks hakkab Mektory ette paigaldatud nutikas ülekäiguraja ooteala pimeduse saabumisel vilkuma siis, kui sellele läheneb jalakäija. Selle eesmärgiks on anda autojuhile teada jalakäija soovist autoteed ületada. Lisaks arendavad TalTechi teadlased koos partneritega ülekäiguraja ligidusse ka päikeseenergial põhinevat adaptiivset kõnniteevalgustust.