Tallinna Tehnikaülikool

Eelmisel nädalavahetusel (18-19 detsember) Tartus toimunud Eesti korvpalli karikavõistluste Final 4 turniiri raames võitis TalTech/Nordaid korvpallinaiskond esimese ning TalTech/Optibet korvpallimeeskond kolmanda koha.

korvpallimeeskond

TalTech/Optibet korvpallimeeskond. Foto: Siim Semiskar

Kui TalTechi naiskond oli koha pühapäevasesse finaali kindlustanud juba mõned päevad varem Tallinnas, siis mehed pidid Tartu Ülikooli Spordihoones poolfinaalis kohtuma justnimelt Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnaga.

Poolfinaal kahe ülikooli vahel algas tasavägiselt, kuid kolmanda veerandaja keskpaigaks olid TalTechi mehed kindlalt haaranud initsiatiivi endale, juhtides mängu juba 13-punktiga. Eduseisu ei suudetud aga kaua hoida- Tartu Ülikool koondas oma väed edukalt ning veerandi lõppedes oli TalTechi edu sulanud minimaalseks. Tänu kolmanda veerandaja tugevale lõpule õnnestus tartlastel endale süstida veelgi rohkem enesekindlust ja lisaks tehnikaülikooli meeste kesisele visketabavusele suutsid nad viimase veerandi võita lausa 28:10 ning kogu mängu 88:71. See tähendas seda, et meie korvpallimeeskond liikus pronksimatšile KK Viimsi vastu, kes äsja oli Eesti-Läti liiga raames TalTechi täielikult maa alla löönud.

Pronksimatš algaski koheselt KK Viimsi vedamisel ning juhiti mingi hetk lausa 10+ punktiga. See, mis juhtus meie poistega eelneval mängul Tartu vastu, juhtus taaskord, seekord aga õnneks meie kasuks. Tehnikaülikoolil õnnestus suurest august end välja kraapida ning närviderohke mängu lõpu enda kasuks pöörata. Vastutasuks 10 aastat oodatud ja väga ihaldatud medal. TalTechi poolelt kandsid põhiraskust Eesti koondislane Mikk Jurkatamm (20p 6lp) ning Sten-Timmu Sokk (14p 8rs). Vigade süül vaid 16 minutit väljakul veetnud Toomas Raadik suutis meeskonnale tuua 10 punkti. Terve pronksimängu statistikaga on võimalik tutvuda SIIN.

Nagu eelnevalt mainitud, siis naiskond suutis koha finaali tagada juba 15. detsembril TalTechi Spordihoones, kui teistkordselt suudeti alistada Tallinna Ülikooli naiskond seisuga 72:66. Finaalis mindi vastu Audentese Spordiklubiga, kes püsis TalTechi naiskonna kandadel reaalselt vaid esimese poolaja. Vastastest tunduvamalt vastupidavamad ning osavamad TalTechi neiud surusid teisel poolajal täielikult oma mängu vastastele peale, olles vahepeal isegi ligi 20-punktilises eduseisus. Ajaloos esmakordselt komplekteeritud Tehnikaülikooli korvpallinaiskond võttis Sergio Cubeiro Rico ning Raido Ringmetsa juhendamisel kindla 72:59 võidu. Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti TalTechi Sofia Kosareva (20p 7lp). Väga korraliku partii tegi ka alles veel sel aastal emaks saanud Annika Köster (16p 13lp). Naiskonna kapten, Marie-Anette Sepp, säras 9 resultatiivse sööduga. Tutvu kullamängu täieliku statistikaga SIIN.