Eesti Vabariigi 105. aastapäeva aktusel tunnustas Tallinna Tehnikaülikool 2022. aasta parimaid teadlasi, õppejõude, tugitöötajaid ning märkis ära parimad teadusartiklite autorid ja tudengid ning kuulutas välja aasta kultuuri-, spordi- ja tudengiteo.

Tehnikaülikooli aasta teadlane 2022 on elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi juhtivteadur Dmitri Vinnikov. parim noorteadlane keemia ja biotehnoloogia instituudi vanemteadur Birgit Mets, aasta tudeng aga Vladlen Pahv.

Loodus-, täppis- ja terviseteaduste valdkonnas avaldasid parima teadusartikli Sameera Vipat, Dipika Gupta, Sagun Jonchhe, Hele Anderspuk, Eli Rothenberg ja Tatiana N. Moiseeva, tehnika ja tehnoloogia valdkonnas Artjom Saia, Dmitri Nešumajev, Aaro Hazak, Priit Sander, Oliver Järvik ja Alar Konist ning Sander Varbla, Artu Ellmann ja Raido Puust.

Sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonna parima teadusartikli autorid on Tõnn Talpsepp ja Anne-Liis Tänav.

Tehnikaülikooli aasta parimaks arendustööks hinnati „LainePoiss – nutikas ja kasutusmugav lainemõõtja veekogude operatiivseks seireks“, mille taga on uurimisrühm koosseisus Victor Alari, Sander Rikka, Anne Kask-Korb, Kaimo Vahter, Siim Pärt, Nikon Vidjajev, Rivo Uiboupin ja Sigrid Aas. Teise koha pälvis „Põlevkivituha väärindamise ja ringlusse suunamise võimaluste rakendusuuring“ (Mai Uibu, Andres Trikkel, Rein Kuusik, Can Rüstü Yörük, Kadriann Tamm, Andre Gregor, Marve Einard, Inna Kamenev, Eliise-Koidula Kivimäe). Kolmas auhinnatud arendustöö oli „Tehisintellektil põhinev tööstusseadme seisundi monitooringu lahendus“, uurimisrühm koosseisus Argo Rosin, Tarmo Korõtko, Vahur Maask, Freddy Plaum, Taavi Möller, Innar Liiv, Sadok Ben Yahia, Ants Torim, Chahinez Ounoughi, Toomas Vaimann ja Bilal Asad.

Aasta 2022 parimad õppejõud on majandusanalüüsi ja rahanduse instituudi vanemlektor Kristjan Liivamägi, ärikorralduse instituudi lektor Kaidi Kallaste, keemia ja biotehnoloogia instituudi kaasprofessor tenuuris Riina Aav, Virumaa kolledži lektor Pille Ers, ehituse ja arhitektuuri instituudi abiprofessor tenuuris Martin Thalfeldt, materjali- ja keskkonnatehnoloogia instituudi vanemlektor Juri Bolobajev, Thomas Johann Seebecki elektroonikainstituudi sidelahenduste arendaja Priit Roosipuu, tervisetehnoloogiate instituudi teadur Moonika Viigimäe, tarkvarateaduse instituudi täisprofessor tenuuris Olaf Manuel Maennel ja Eesti Mereakadeemia merehariduskeskuse külalisõppejõud Nelly Oldekop.

Tallinna Tehnikaülikooli parimad programmijuhid aastal 2022 on mehaanika ja tööstustehnika instituudi  programmijuht prof Raivo Sell, elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi programmijuht prof Anton Rassõlkin ja Eesti Mereakadeemia programmijuht Inga Zaitseva-Pärnaste.

Tehnikaülikooli parimateks tugitöötajateks valiti rahandusosakonna sihtfinantseerimise peaspetsialist Siret Malleus, ettevõtlusosakonna finants- ja administratiivjuht Ghita Pook, teadusosakonna teadus- ja arendustegevuse projektide peaspetsialist Aleksander Vukkert, Avatud ülikooli eksami- ja olümpiaadikooli juht Aet Karolin ning elektroenergeetika ja mehhatroonika instituudi õppekorralduse spetsialist Eve Kitt.

Aasta tudengiteo tiitli pälvis majandusteaduskonna üliõpilaskogu korraldatud TalTech Business Forum, aasta tudengiorganisatsiooni tiitli aga Eesti Mereakadeemia Üliõpilaskogu akadeemia 100. sünnipäeva gala korraldamise eest.

Tehnikaülikooli aasta kultuuritegu on Akadeemilise naiskoori ühtekuuluvuskontsert "Mis on inimene?", mis sündis koostöös Eesti Puuetega Inimeste Koja ja kultuurikorraldaja Piret Ausiga. Aasta sporditeo nimetust vääris TalTech/Tradehouse võrkpallinaiskond ning võrkpallimeeskonna jõudmine CEF Challenge Cupil kolmandasse ringi.