Tallinna Tehnikaülikooli Tartu kolledži hoovil avati 8-kohaline Tartu rattaringluse parkla, millega laieneb nii linna rattaringluse võrgustik kui ka paranevad tudengite liikumisvõimalused.

Tartu kolledži hoovil avati rattaringluse parkla
Tehnikaülikooli Tartu kolledži hoovil avati Tartu rattaringluse parkla. Foto: Ivo Känd

Tehnikaülikooli kinnistul asuv rattaparkla on esimene rattaringluse parkla, mille Tartu linn on rajanud väljapoole linna maad. Parklast saab nii ratast laenutada kui ka tagastada.

Tehnikaülikooli rohepöörde prorektor Helen Sooväli-Seppingu sõnul toetab kolledži juures parkla avamine tervislikke ja keskkonnateadlikuid valikuid. „Sarnaselt Põhjamaade sama suurusega linnadega, on Tartus jalgratta kasutamine liikumisvahendina ainuõige.“

Tartu rattaringlus on avalik iseteenindusega rataste kasutamise süsteem lühikesteks sõitudeks. Selle eesmärk on teha rattasõit kui keskkonnasõbralik liikumisvõimalus võimalikult soodsaks ja kättesaadavaks. Rattaringluses on kasutada enam kui 750 kas elektrilist või tavajalgratast ning üle 90 rattaparkla.

Tartu kolledž on osa Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonnast, et tuua inseneriharidus Lõuna-Eestisse lähemale. Kolledž asub Tartu Raekoja platsist 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel, aadressil Puiestee 78.