Tallinna Tehnikaülikool

Tallinnas 29. novembril toimuval rahvusvahelisel küberturvalisuse konverentsil, mis kannab pealkirja “Three Seas Initiative. Cybersecurity and Digital Highway – looking over the horizon”, arutlevad Poola ja Eesti eksperdid mitmete uute teemade üle, millega aastal 2023 erinevates sektorites silmitsi seistakse.

küberturvalisus Pixabay
Foto: Pixabay

Peateemadeks on küberturvalisus ning digitaalne areng riigi ja ettevõtluse vaatenurgast. Konverentsi teine oluline eesmärk on Eesti ja Poola kui Ida-Euroopa selle valdkonna mõjusate tipptegijate tutvustamine ja kuuldavaks tegemine maailmas. Tallinnas toimuval sündmusel tulevad põhjalikuma arutluse alla riiklikud digitaalsed registrid, ettevõtete toodete ja teenuste küberturvalisus ning hariduse roll ja õiguslikud aspektid küberturbes.

Mis ajendas Kesk- ja Ida-Euroopa riike ühiselt tegutsema?

„Septembris 2020 kirjutasid 11 organisatsiooni piirkonna erinevatest riikidest alla nn Varssavi digitaalsele deklaratsioonile, millega lepiti kokku piiriüleses koostöös,“ selgitab Digital Poland Associationi president Michał Kanownik. See samm viis edasi Kesk- ja Ida-Euroopa digitööstuste ühenduse loomiseni, kuhu praegu kuulub juba 19 organisatsiooni 12 riigist. Koostööd tehakse Kanowniku sõnul just selle nimel, et piirkonna häält oleks kuulda Brüsselis ja ka väljaspool Euroopa Liitu.

2023. aasta konverentsil on kolm paneeli: 

•             esimeses käsitletakse küberturvalisuse vallas toimunud ja toimuvaid arenguid ning uusi riske avalikus sektoris. Paneeli modereerib Digital Poland Associationi president Michał Kanownik; 

•             teises keskendutakse küberturvalisuse olulisusele eri valdkondades (näiteks e-tervis, digitaalehitus) ning samuti arutletakse selle üle, kuidas uute tööriistade kasutuselevõtt muudab ettevõtete jaoks toodete ja teenuste arendamise lihtsamaks. Paneeli modereerib Orlen Eesti OÜ tegevjuht Waldemar Król;

•             kolmandas arutletakse hariduse ja juriidiliste aspektide rolli üle küberturvalisuse pidevalt muutuval maastikul. Samuti antakse õiguslikke ja eetilisi juhiseid, kuidas uusi tehnoloogilisi tooteid ohutult kasutada. Paneeli moderaator on Liisi Jürgen. 

Pärast paneele on ettevõtetel võimalik oma tooteid ja teenuseid tutvustada ning teiste ettevõtjatega kontakte luua.

Oma esinemise on praeguse seisuga kinnitanud küberkriminalistika ja küberjulgeoleku keskuse juhataja Rain Ottis, Samsung Poland korporatiivsuhete juht Jacek Łęgiewicz, Safe Cyberspace Foundationi esindaja Robert Kośla, küberturbe ekspert Silesia Ülikoolist Dariusz Szostek, Poola presidendi turvalisuse ja kaitsenõukogu liige Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz. 

29. novembril 2023 Swisshotelis toimuva küberturvalisuse konverentsi “Three Seas Initiative. Cybersecurity and Digital Highway – looking over the horizon” korraldajad on TalTech Legal Lab, Digital Poland Association ja CEE Digital Coalition. Tegemist on Tallinna Poola saatkonna, TalTech Legal Lab’i ja Digital Poland ühisalgatusega edendamaks koostööd piirkonna riikide digitööstuse organisatsioonide vahel.

Rohkem infot sündmuse sisu ja esinejate kohta leiab konverentsi veebilehelt.  

Laeb infot...