Tokyo suveolümpiamängudel kuldmedali võitnud epeenaiskonnast on pooled Tallinna Tehnikaülikooli vilistlased, viimastes matšides hästi vehelnud Erika Kirpu ja Irina Embrich. TalTech tunneb uhkust oma vilistlaste suurepäraste spordisaavutuste üle ja soovib neile jõudu edasises karjääris.

Irina Embrich lõpetas Tallinna Tehnikaülikooli 2004. aastal keemia- ja keskkonnakaitse tehnoloogia erialal ning Erika Kirpu 2014. aastal õigusteaduse erialal.

TalTechi avatud ülikooli juht ja endine spordikommentaator Hanno Tomberg: „See oli üks närvesöövamaid spordielamusi, mida naiskond Tokyos pakkus. Individuaalturniiril edukalt esinenud naiskonna liidrid andsid kvarteti kõigile liikmetele enesekindluse võistkonnavõistluseks. Nägime ühes taktis hingavat naiskonda, kus iga liige täitis oma koha hiilgavalt.“

Palju õnne naiskonnale ja nende treeneritele kogu ülikoolipere poolt!

Eesti epeenaiskonna olümpiavõit