Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) on Robotexil seekord suuremalt kui kunagi varem. Muuhulgas saab TalTechi boksis katsetada spetsiaalselt Robotexiks valminud tudengite tehtud mänge: Laeva Saatus ja Tiltball.

„Tootearenduse ja tootmistehnika eriala tudengid toovad Robotexile sel aastal lausa kaks lastemagnetit – mängud, mida saab mõnuga mängida ning samas jälgida, kuidas toimib tänapäevase tööstustehnika seadme sisemus,“ ütles TalTechi mehaanika ja tööstustehnika instituudi teadur Toivo Tähemaa. Ta selgitas, et mängud annavad noortele aimu inseneriteadmiste vajalikkusest ja tudengitele võimaluse põnevas vormis saadud teadmisi rakendada.

Laeva Saatus on mäng, kus võistlejad peavad puldiga juhitava laeva saama punktist A punkti B läbides erinevaid takistusi, mida juhib teine mängus osaleja.

TiltBall on lauajalgpallimäng, kus lisaks automatiseeritud pallitagastus- ja punktilugemise süsteemile teeb mängu eriliseks kallutatav mänguväljak ning ainukordne disain.

Tiltball game

Lisaks põnevatele mängudele saavad huvilised osaleda erinevates TalTechi töötubades, kus saab katsetada näiteks muusika programmeerimist, valmistada käepärastest vahenditest robotit ja palju muud. Töötubadesse saab registreeruda siin.

TalTechi boksis saab uudistada Iseauto mudelit, Iselaeva, tudengisatelliiti ja õppetöös kasutatavat drooni. Samuti on kohal ülikooli pop-up meenetepood ja tudengivormel.  

Robotex on Tallinna Tehnikaülikoolist välja kasvanud iga-aastane sündmus ja planeedi suurim robootikafestival, mis toob kokku tuhanded robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilised. Festival on täidetud erakordsete võistluste, siginat-saginat täis messiala, põnevate töötubade ning palju muuga.

Robotex toimub 29. novembrist 1. detsembrini Saku Suurhallis. 

Lisainfo www.robotex.ee

Piletid Piletilevist

Laeb infot...