13. novembril algav Tallinna Greentech Week viib TalTechi tudengite arendatud elektrilise surfilaua Ray Foili tuhandete huvilisteni. Nädala jooksul toimub pealinnas palju eriilmelisi üritusi, kus räägitakse rohetehnoloogiatest, arutletakse kestlikkuse üle ning mõeldakse tulevastele koostöövõimalustele, et maailm veelgi paremaks muuta. TalTechi teadlased tutvustavad tehnikalahendusi, jagavad mõtteid erinevates aruteludes ning räägivad kaasa teadlikuma keskkonna loomisel.

Startupday

Rohetehnoloogia nädalal toimuval jätkusuutlikumale tulevikule pühendatud üritusel NEXPO Tallinn on kohal mitmed tehnikaülikooli kogenud eksperdid. NEXPO’l saab näha uudseid ringmajanduslikke materjalilahendusi ja tutvuda poolläbipaistvate päikeseelementidega. Neljapäevasel teaduspäeval veab TalTechi kestliku arengu ja rohepöörde nõunik Helen Sooväli-Sepping kaasahaaravat roheoskuste arutelu koostöös Põhjamaade Ministrite Nõukoja ja Kutsekoja esindajatega, lisaks saab  kaasaelada STARTERtallinna finaalile.

TalTech Tallinna rohenädalal:

„Siin on hea võimalus näidata meie teadlaste parimaid ja nutikamaid tehnoloogilisi lahendusi ning teadust populariseerida. Samuti pakume ettevõtetele võimalust meie teadlaste abil oma tehnoloogiaid arendada ja välja töötada,“ selgitas professor Allan Niidu, TalTechi Ringmajanduse Tuumiklabori juht. „Soovime leida uusi koostöövõimalusi, väärtustades teaduspõhist ja keskkonnasõbralikku lähenemist.“

TalTechi demoboks on NEXPO’l avatud 13. novembril kell 17-19 ning 14.-17. novembril kell 9-19, rohkem infot kogu nädala programmi kohta leiab siit.