8. veebruaril toimus regionaalsete kompetentsikeskuste kohtumine, mis võttis kokku kompetentsikeskuste arendamise meetme, millega riik ulatas abikäe piirkondlikuks arendustegevuseks.

Regionaalsete kompetentsikeskuste kohtumine 08.02.2024

Regionaalsete kompetentsikeskuste töö tulemusel on aastatel 2016-2023

• saanud mitterahalist abi 1059 ettevõtet
  • kasutanud keskuste teenuseid 1181 unikaalset ettevõtet
  • loodud 124 kaudset töökohta
  • välja töötatud 166 unikaalset toodet/teenust

Kõik viis Eestis tegutsevat kompetentsikeskust andsid ülevaate, mida seni on tehtud ja saavutatud ning mis suunas edasi liigutakse. Nende hulgas ka Virumaa kolledži juurde kuuluv Põlevkivi Kompetentsikeskus.

Regionaalsete kompetentsikeskuste kohtumine 08.02.2024_Kalle Pirk

Põlevkivi Kompetentsikeskusele on viimane projektiperiood olnud väga tulemuslik.

1. On saadud 1 patent, esitatud on 1 patendiavaldus ja 1 kasuliku mudeli avaldus.
  2. Kütuste tehnoloogia teadus- ja katselabor on laiendanud oma akrediteerimisulatust.
  3. Keskus on oluliseks koostöö- ja teaduspartneriks paljudele ettevõtetele.
  4. Edukas koospürolüüsi uuring sai aluseks keemilise ringlussevõtu uuringutega jätkamiseks.
  5. On saadud mitmeid tunnustusi:
    • Vanemteadur Hella Riisalu arvamusartikkel „Hella Riisalu: kuhu paigutada plastjäätmetes peituv liigne süsinik? Bioreaktorisse, nõudmiseni!“ tunnistati arvamuskonkursi Edukas Eesti nominendiks ja pälvis Eesti Gaasi eripreemia.
    • Eesti Standardimis- ja Akrediteerimiskeskus tunnustas PKK intellektuaalomandi eksperti Anu Nuuti sinise teenetemärgiga märkimisväärse panuse eest tehnilise komitee EVS/TK 57 „Põlevkivi ja põlevkiviproduktide töötlemine“ töösse.
    • Tallinna Tehnikaülikool tunnustas tiitliga „Aasta parim arendustöö 2021“ uuringut „Põlevkivi ja teiste orgaaniliste materjalide koostöötlemine ja saadavate produktide omaduste uuring”.
    • Ida-Viru Ettevõtluskeskus (IVEK) tunnustas TalTechi Virumaa kolledži  Põlevkivi Kompetentsikeskust auhinnaga „Ida-Virumaa aasta ettevõtjate sõber 2022“.
    • Riigi Tugiteenuste Keskuse korraldatud kampaania „Südamega tehtud eurotegu“ 30 parima projekti hulka valimine.

Põlevkivi Kompetentsikeskus jätkab oma tegevuse järjepidevat arendamist ning teadustööd ka peale regionaalsete kompetentsikeskuste meetme lõppu.

Regionaalsete kompetentsikeskuste kohtumine 08.02.2024_tort