17. septembril toimus Tallinna Tehnikaülikooli 102. aastapäeva auks aktus, kus promoveeriti 55 doktoranti ja tunnustati kuute inimest „Mente et Manu“ teenetemedaliga.

TalTechi 102. aastapäeva aktus

Aastapäevakõne „Roheleppega seotud väljakutsed – kas võtame need vastu?“ pidas materjaliteadlane ja L’Oréal Baltic - UNESCO programmi stipendiaat Maarja Grossberg.

Teenetemedal „Mente et Manu“ omistatakse ülikooli töötajale või isikule, kes on andnud silmapaistva panuse ülikooli, kõrghariduse või teaduse arengusse. Sel aastal said tunnustuse:

Jaan Penjam - endist Küberneetika instituudi ja tarkvarateaduse instituudi direktorit autasustati tema silmapaistvate teenete eest Eesti infotehnoloogia valdkonnale olulise nurgakivi Küberneetika Instituudi pikaaegsel juhtimisel ning tarkvarateaduse instituudi edukal käivitamisel ja juhtimisel.
Aime Piht - Inseneriteaduskonna dekanaadi juhatajat autasustati tema silmapaistva töö ja panuse eest teabetalituse juhatajana, üliõpilaste talituse juhatajana, registrite talituse juhatajana ja Inseneriteaduskonna dekanaadi juhatajana.
Hella Riisalu - Virumaa kolledži vanemteadurit Hella autasustati silmapaistva teadus- ja arendustegevuse eest põlevkivi ümbertöötlemise valdkonnas ja järelkasvu tagamise eest põlevkivi uurimis- ja teadustegevuse suunal.
Urve Venesaar - ülikooli pikaaegset professorit autasustati silmapaistva panuse eest ettevõtlusõppe ja sellega seonduva uurimisvaldkonna loomisel ja edendamisel Tallinna Tehnikaülikoolis.
Raul Voit - ülikooli vilistlast ja Morbela OÜ juhatuse liiget autasustati pikaajalise silmapaistva panuse eest ülikooli arengusse ja vilistlasliikumise mitmekülgse toetamise eest.
Renno Veinthal - professorit autasustatakse silmapaistva panuse eest teadusprorektorina uue akadeemilise karjääri mudeli (tenuuri) loomisel ja rakendamisel ülikoolis.

Aktusel promoveeriti sel aastal kokku 55 doktoranti

Signe Rosenberg
Tarvo Vaarmets
Kaija Valdmaa

102-aastase tehnikaülikooli akadeemilisel aktusel kuulutati aasta vilistlaseks teadlane, leiutaja ja innovaator Mart Min.

Kogu aktust saab järele vaadata siin.