Aasta kultuuritegu 2019: Tantsuansambli Kuljus 70. aasta juubelikontsert Kaheksakand

Picture of Kuljus's dancers.

Foto: Jurgis Rikveilis

Tallinna Tehnikaülikooli tantsuansambel Kuljus tähistas 2019. aastal ansambli 70. sünni­-päeva suurejoonelise kontsert­etendusega „Kaheksakand“, mis tuli ettekandmisele Põlvas, Kohtla-Järvel ning Tallinnas Alexela Kontserdimajas.

Terve möödunud aasta kulges tantsutrennides erinevate tantsude õppimise kõrval ka mitmete korralduslike küsimuste lahendamisele, et publikuni tuua meeldejääv tantsuline kontsert. Kontserte külastas ligi 1500 pealtvaatajat ning Tallinnast väljaspool toimunud etendustega viis Kuljus kvaliteetset ja vaatemängulist rahvatantsu pealinnast kaugemalegi. Selle kaudu tutvustati publikule kõrgel tasemel lavalist rahvatantsu ja ühtlasi ka Tallinna Tehnikaülikooli, näidates, kui kõrgelt hinnatakse tehnikaülikoolis hariduse omandamise ja teadustöö edendamise kõrval kultuuriga tegelemist.

Lisaks suurejoonelisele ümmarguse tähtpäeva tähistamisele võttis Kuljus edukalt osa juubelitantsupeost „Minu arm“, kus osaleti kokku seitsme tantsurühmaga. ■

Aasta sporditegu 2019:  Jõutõstja Siim Salini medalid üliõpilaste maailmakarikavõistlustelt

Picture of Siim Salin

Foto: IPF