Selle aasta alguses valminud TalTechi ainulaadne virtuaaltuur läbis uuenduskuuri: ühe olulisema arendusena lisandus virtuaaltuurile hiljuti 100. sünnipäeva tähistanud TalTechi Eesti Mereakadeemia Kopli ja ka Kuressaare õppehooned.

Samuti täienes tuur uute põnevate asukohtade ja laboritega nii ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses Mektory kui ka ülejäänud ülikoolilinnakus.

Lisaks uuendati virtuaaltuuri disaini ja kasutajaliidest, et pakkuda külastajatele veelgi paremat ja mugavamat kasutajakogemust.

Kui üldjuhul on virtuaaltuurid lihtsalt 360 kraadised fotod, mida saab ruumis ringi vaatamiseks liigutada, siis TalTechi virtuaaltuur eristub teistest selle poolest, et digiülikoolile kohaselt viib tuuri läbi virtuaalne giid, kes ülikooli humoorikas võtmes tutvustab ja külalisi oma küsimustega juhendab. Giidile on nii eesti kui inglise keeles hääle andnud TalTechi enda üliõpilased.

Virtuaaltuur annab tudengikandidaatidele ja teistele võimaluse paremini tunnetada ning näha TalTechi võimalusi – kui erakordne on meie ülikoolilinnak, kaasaegne õpikeskkond, hooned, laborid ja taristu, kui elav ning mitmekülgne on tudengielu ning milliseid innovaatilisi projekte ülikoolis ette võetakse.

TalTechi virtuaaltuur on kohandatud nii arvutis kui nutitelefonis kasutamiseks. Eesti kõige innovaatilisema virtuaaltuuriga saab tutvuda siin: virtuaaltuur.taltech.ee

Virtuaaltuur on valminud TalTechi rahvusvahelise turunduse ja vastuvõtu talituse eestvedamisel. Projekti rahastati sihtasutus Archimedese DoRa Pluss tegevusest „Eestis õppimise ja töötamise võimaluste tutvustamine“, mida finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.