Järjekordne akadeemiline aasta on Tallinna Tehnikaülikoolis kätte jõudnud: tuhanded uued tudengid otsivad, pea laiali, mööda lõputuid koridore oma klassiruume, parklad on pungil täis autosid ning kõik on üleüldse uudne ja huvitav, alustades uute sõpradega ja lõpetades Tehnika­ülikooli suurejooneliste kultuuriüritustega. TalTechi Spordiklubi jaoks on uue akadeemilise aasta algus ka ajaks, mil fännide ees saab taas kõrgetasemelist sporti viljeleda ja näidata, mida uut on suudetud suvega korda saata.

Tom Erik Luoma-Aho

Korvpallimäng

Sel hooajal puhuvad Tehnikaülikooli esindusvõistkondades mitmed uued tuuled, nii kogenud legendide kui ka noorte tulevikulootuste näol. Esimest korda üldse on Tehnikaülikooli esindamas ka korvpallinaiskond, mis loodi eesmärgiga minna püüdma kõige kirkamaid medaleid. Loomulikult jooksevad taas TalTechi värve kaitsma ka korvpallimeeskond, võrkpallimeeskond ja -naiskond.

Korvpallimeeskonnas uus peatreener ja hulk noort jõudu

Korvpallimeeskond läheb uuele korvpalliaastale vastu mitme täiendusega. Vägesid tuleb juhatama Eesti koondise põhimängujuht Sten-Timmu Sokk, kes paljude aastate järel taasühineb palliplatsil oma venna Taneliga. Steni liitumisega on Tehnikaülikooli korvpallimeeskondade hingekirja kuulunud juba neli liiget Sokkude perekonnast: Taneli ja Steni vanaisa August Sokk, kes peatreenerina tüüris Tehnikaülikooli korvpallimeeskonna Eesti meistriks aastatel 1984 ja 1985, ning isa Tiit Sokk, kes oma isa Augusti käe all tuli Tehnikaülikooli esindades Eesti meistriks ja juhendas ka ise ülikooli mängumehi aastatel 2012–2014.

Lisaks Sten-Timmule liitusid TalTechiga ka hulk ülimalt andekaid noori mängumehi: Gregor Ilves, Ran Andre Pehka, Joosep Heinla ja aastaid Itaalias oma mängijakarjääri arendanud Mikk Jurkatamm. Eelmise hooaja vigastuse tõttu vahele jätnud Ken-Martti Reinart, kes äsja tuli 3x3 korvpalli maailmameistrivõistlustel hõbedale, hakkab samuti palliplatsil TalTechi vastasmeeskondi kollitama. Peatreenerit otsides võideti põhimõtteliselt jackpot, sest meeskonda hakkab sel aastal juhendama võimsa kogemuste ja tulemuste pagasiga Alar Varrak, keda jääb assisteerima endine peatreener Kris Killing.

Mikk Jurkatamm mängimas

Mikk Jurkatamm (#2) Itaalias. Pilt: Basket Ravenna Piero Manetti

Meeskonna esimest ametlikku Eesti-Läti Ühisliiga kohtumist võib näha juba 2. oktoobril kell 17.00 TalTechi Spordiklubis, kui võõrustatakse Läti klubi Valmierat.

Uus tiim platsil: TalTechi korvpallinaiskond

Nagu eespool mainitud, siis mitmest koondislasest (Marija Gontšarova, Sofia Kosareva, Marie Anette Sepp, Victoria Ida Vähi) kokku pandud korvpallinaiskond loodi mõttega võtta kõikidest mängitavadest liigadest (Eesti Meistrivõistlused, Balti Liiga) need kõige kirkamad medalid.

Selle plaani elluviimiseks asub naiskonda juhendama kogenud hispaanlane Sergio Cuibero Rico, kes on mitmel korral peatreenerina tulnud Taani meistriks. Peatreener Rico eesmärgiks ei ole ainult ülikooli edukas esindamine korvpalliväljakul, vaid ka mängijate (eriti noorte) kvaliteetne treenimine üleüldise Eesti naiste korvpalli arengu jaoks. Cubeiro Rico on ka Eesti rahvusnaiskonna abitreeneriks lätlase Kaspars Majenieksi kõrval.

Lisaks teistele mängijatele tuuakse naiskonda ka Tehnikaülikooli enda vilistlane Annika Köster, kes kindlasti on oma kogemustega võistkonna tugitalaks.

Sergio Cuberio Rico.

Sergio Cuberio Rico. Pilt: basket.ee

Naiskonna hooaega saab jälgida alates 9. oktoobrist, mil võõrustatakse Šiauliai naiskonda Balti Liiga raames TalTechi Spordiklubis kell 13.00.

Võrgumehed valmis, -naised koondavad jõude

Võrkpallimeeskond on oma hooaega alustamas täpselt samal päeval, mil teeb seda korvpallimeeskond ehk 2. oktoobril. Lisaks teada-tuntud nägudele on ka võrkpallimeeskond suutnud hankida mitmeid häid täiendusi: alates 2018. aastast nii Šveitsis, Prantsusmaal kui ka Küprosel pallinud Kevin Saar on leidnud tee tagasi koju ning just Tehnikaülikooli juurde. 205 cm pikkune Tšehhi hiiglane Matej Šmidl, kes on leiba teeninud nii oma kodumaal kui ka Itaalias ja Belgias, suudeti samuti meelitada Tehnikaülikooli ridadesse palle maha lööma. Aleksander Eerma kõrvale tuleb Tehnikaülikoolis haridusteed jätkav Martti Keel, kes eelnevalt tegi tegusid tugevas Pärnu Võrkpalliklubis.

Matej Šmidl

Tšehhi vägilane Matej Šmidl. Pilt: Michalak Brothers

„Siiani pole meie sidemängijal (Aleksander) Eermal võrdväärset konkurenti meeskonnas olnud. Alguses oli Kusti (Nõlvak) temast peajagu üle, hiljem on ta ise olnud klubisisestest konkurentidest selgelt parem. Nüüd tekib tema ja Martti vahel loodetavasti võrdväärne võitlus, mis viib ka meeskonda edasi,“ ütles võistkonna mänedžer Uku Rummi.

Võrkpallimeeskonna peatreenerina jätkab Janis Sirelpuu.

Võrkpallinaiskond, kes eelmisel hooajal suutis korda saata midagi, mida pole suutnud mitte ükski Tehnikaülikooli võistkond – võita kuldne trifecta (Eesti meistritiitel, Balti Liiga ja Eesti Karikas), on artikli koostamise ajal veel loomisel. Võistkonnaga ei ole kindlasti jätkamas Mari Loormann, kes loobus tippvõrkpallist; Kadi Kullerkann, kes jätkab oma profikarjääri Kreeka kõrgliigas, ning Silvia Pertens, kes liitus uueks hooajaks Soome kõrgliigaga. Samuti on treeneritööst pausi tegemas naiskonna pikaaegne peatreener Marko Mett, kes otsustas oma magistritöö lõpuni viia ja rohkem keskenduda klassijuhataja ametile Reaalkoolis.