Alates märtsist on teadus- ja ärilinnaku Tehnopol nõukogu uus esimees TalTechi ettevõtlusprorektor Sven Illing.

Sven Illing

Sven Illing soovib näha senisest paremat kommunikatsiooni ja koostööd Tallinna Tehnikaülikooli ning Tehnopoli vahel. Ta lisas, et eesmärgiks on tehnoloogialinnaku jätkuv arendamine – olla pikaajaliselt üks parimaid kohti Tallinnas innovaatiliste ettevõtete jaoks.

Sven Illing kinnitas: „Tehnopoli tugevus on võimekas meeskond ja tugev ökosüsteem – linnakus asub ju üle 200 innovaatilise ettevõtte ning kohe kõrval on Eesti ainuke tehnikaülikool oma 10 000 tudengiga. Tänavu lisab hoogu kogu linnaku arengule Tehnopol 3-e uue hoone valmimine. Ökosüsteem rikastub uute põnevate ettevõtetega ning lõpusirgel on Tehnopoli uue strateegia koostamine.“

Sven Illing on  ka alustavate tehnoloogiafirmade nõustaja ja investor, ärikiirendite GameFounders ja Buildit käivitaja. Ta olnud Tartu linnavalitsuses ettevõtluse abilinnapea ja Tartu Teaduspargi arendusdirektor. Tema bakalaureusekraad on Tartu Ülikoolist, ta on kaitsnud teadusmagistri kraadi Manchesteri ülikoolis ning täiendanud end Londoni majanduskoolis ja Bocconi ülikoolis Itaalias.

Tema hobideks on mägironimine ning vastupidavussport