Tallinna Tehnikaülikool

22.04 tähistatakse rahvusvahelist Maa päeva ning seoses sellega korraldab Tallinna Tehnikaülikool majandusteaduskonna eestvedamisel 19.-25. aprillini Jätkusuutlikkuse nädalat (Sustainability Week).

Loodus

Eesti ainukese tehnikaülikoolina soovib TalTech olla teerajajaks kliimaneutraalse tuleviku loomisel ning digipöörde eestvedajaks. TalTech on seadnud eesmärgiks saada aastaks 2030 Eesti esimeseks kliimanutikaks ülikooliks.

Jätkusuutlikkuse nädal on majandusteaduskonna õppejõu Eliis Salmi initsiatiivil algatatud ettevõtmine. „Algatus aitab ellu viia teaduskonnas vastu võetud eetika, vastutustunde ja jätkusuutlikkuse strateegiat, mille oluliseks osaks on regulaarne jätkusuutlikkuse päevakorda toomine ning ülikooliga seotud inimeste julgustamine oma otsustes paremaid valikuid tegema,“ rääkis Salm. 

Nädala jooksul toimuvad turunduse juhtimise õppeainet läbivate tudengite eestvedamisel mitmed erinevad üritused, milles oodatakse osalema kõiki huvilisi. 

Jätkusuutlikkuse nädalal toimub palju põnevat:

  • Üritus “Vaimne heaolu kui edukuse alus”:Vaimse tervise teemadel arutavad karjäärinõustaja Monika Sutrop ja ettevõtja Timo Porval
  • Üritus “Koristusnädal "DELETE"”: Tee keskkonnale teene diivanilt tõusmata!
  • Sotsiaalmeediakampaania #pärismina algab 19.04 - kui tunned, et sotsiaalmeedias nähtav tekitab ebakindlust, on see kampaania just sulle!
  • Terviseedenduskampaania algab 19.04: - edenda oma tervist ja võida auhindu!
  • Videokampaania riiete taaskasutusest algab 21.04 - kuula disainerite ja moeloojate ideid jätkusuutlikest riietest ja riiete taaskasutusest
  • Investeerimisteemaline videokampaania algab 23.04 - tuntud investor jagab nippe
  • Taskuhäälingud “Naised TalTechis”, kus saad kuulata nelja erineva ülikooli naistöötajate arvamusi soolise võrdõiguslikkuse teemadel
  • Erinevad sotsiaalmeedia mõjuisikud jagavad oma arvamust taaskasutuseteemalistes intervjuudes

Lisaks erinevatele kampaaniatele jagatakse põnevat infot pakendite ja raiskamise vähendamise, heategevuse ja ülikoolis peituvate võimaluste kohta. 

Kogu üritus on tasuta!

Hoia silm peal Jätkusuutlikkuse nädala Facebooki üritusel, kus on sündmuse kohta kõige ajakohasem info. 

Laeb infot...