Tallinna Tehnikaülikool

Neli TalTechi küberturbe tehnoloogiate esimese kursuse tudengit tegid septembri lõpus Garage48 korraldatud häkatonil „Digital Construction“ auhinnalaual puhta töö võites oma idee eest kokku 7000 eurot ning priipääsme Kopenhaagenisse uuele häkatonile, et seal edu uueks idufirmaks arendada.

Neli TalTechi küberkaitse magistrikava esimese kursuse tudengit võitsid Garage48 häkatonil 7000 euro eest auhindu

Meeskonna juhi ja IT-teaduskonna tudengi Anton Višnevski sõnul tegi nende Procyoni nimeline tiim tööriista, mis aitab ennustada kinnisvara väärtust, visualiseerides andmeid nagu ruutmeetrihind, energiatõhusus, süsiniku jalajälg, õhukvaliteet ja kuritegevuse tase. Teiste teabeallikate hulka kuulusid näiteks ka linnaosa arengukavad. Višnevski rääkis, et lahenduse eesmärk on luua väärtust erinevatele kinnisvarasektori osapooltele: eelkõige maakleritele ja arendajatele, aga ka tavalistele ostjatele ja müüjatele, investoritele, pankadele ja linna planeerijatele.

Tiimijuht märkis, et neil ei olnud häkatonile minnes kõrgeid ootuseid: „Soovisime lihtsalt tasuta toitu ja jooke ning midagi kodeerida. Ürituse esimeses osas aitasid mentorid toodet lihvida, saime keskenduda juurutamisele ja siis muutus ka andmete aspekt meile kui tarkvarainseneridele üha põnevamaks,“ kommenteeris Višnevski.

Kokku võitis Procyon kolm auhinda: Riigi Kinnisvaralt 3000 eurot, ​​Soome keskkonnaministeeriumilt  4000 eurot ja pileti Kopenhaagenisse, et jätkata oktoobri lõpus tööd AEC BLOXHUB häkatonil, et tulla turule unikaalse tootega.

Praegu valmistubki meeskond eelseisvaks häkatoniks Taanis, kuhu lähevad lisaks Višnevskile tema tiimikaaslased küberkaitse tudengid Alexandrs Rimlins, Denis Shadrin ja Nicoleta Petrea.  Lisaks toetavad Leonards Tesnovs ja Procyoni ärilise ja kommunikatsiooni poolega tegev juhatuse liige Liisi Karindi, kes panustas idee valideerimise ja võiduks vajaliku esitlusega.

Laeb infot...