Tallinna Tehnikaülikool tegi 26. mail midagi enneolematut – Vabaduse väljakul jooksid huvilised läbi labürindi, lahendades samal ajal ülesandeid. Kümme parimat abiturienti kindlustasid endale õppekoha ülikoolis.

TalTechi Labürindijooks ja õppemess Vabaduse väljakul 2022
TalTechi Labürindijooks Vabaduse väljakul

Kavalalt üles ehitatud labürindis seati osalejate ette küsimused, mis sisaldasid peast arvutamist, eesti keele või ühiskonna tundmist, loogikat, keemiat või füüsikat ning matemaatikat. Iga ploki lahendamiseks oli aega üks minut. Kokku läbis labürindi 154 osalejat, kellest 90 olid abituriendid.

„Jooksu parimad abituriendid saavad sügisel alustada meie juures tudengiteed vabalt valitud õppekaval, va arhitektuur,“ kinnitas Tallinna Tehnikaülikooli Avatud ülikooli juhataja Hanno Tomberg. Positiivne tagasiside julgustab korraldajaid üritust järgmisel aastal kordama.

Parimad tulemused (üle 70 punkti) said Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tallinna Reaalkooli ja Nõo Reaalgümnaasiumi abituriendid. Kümne parema hulka mahtusid ka Rakvere, Jõhvi, Kohila ja Kiili gümnaasiumide ning Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi ja Prantsuse Lütseumi lõpetajad.

Enim Labürindijooksus osalejaid oli Gustav Adolfi Gümnaasiumist (8 osalejat), Tallinna Reaalkoolist (13 osalejat), Tallinna Nõmme Gümnaasiumist (7 osalejat), Tallinna Tehnikagümnaasiumist (6 osalejat) ja Viljandi Gümnaasiumis (4 osalejat). Osalejaid oli kohale tulnud üle Eesti.

Labürindijooksuga samal ajal oli Vabaduse väljakul avatud ka suur TalTechi õppemess, kus oma tegevusi tutvustasid ülikooli teaduskonnad, tudengiorganisatsioonid ja -projektid. Tutvuda sai vastuvõtutingimustega, elukestva õppe ja välisõppe võimalustega. Uudistamist jagus kõigile – nii suurtele kui väikestele. Päevale pani punkti Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkestri ja rahvatantsuansambli Kuljuse etteaste.

Loe Labürindijooksu ja õppemessi kohta lähemalt siit