Tallinna Tehnikaülikool

2019. aasta arvestusalaste uurimistööde konkursil võidutsesid majandusteaduskonna ärikorralduse instituudi arvestusvaldkonna lõputööde autorid, noppides viies auhinnast koguni kolm.

TalTechi majandusteaduskonna lõpetajad võidutsesid arvestusalaste uurimustööde konkursil

Peaauhinna vääriliseks magistri- ja doktoritööde kategoorias valis žürii Paavo Siimanni doktoritöö „Efektiivsusmaatriksi kasutamine finantsaruannete analüüsil“ (juhendaja emeriitprofessor Jaan Alver). Parima audiitortegevuse alase uurimustöö eriauhinna pälvis Kristel Visti magistritöö „Audiitoraruannete analüüs aastatel 2012–2017 ja nende kasutajate ootused“ (juhendaja lektor Iivi Maspanov). Uudse või huvitava arvestusalase teemakäsitluse eriauhind anti Maret Niitla magistritööle „Krüptovaluuta tehingute ja aruandluse finantsaudit“ (juhendajad külalisdotsent Margus Tinits ja lektor Kristo Krumm).

Arvestusalaste uurimustööde konkursi eesmärk on leida uudseid lähenemisi ja praktilisi ettepanekuid erinevate arvestusalaste probleemide lahendamiseks ning huvitavaid vaatenurki teoreetilistele küsimustele. Konkurss on Eestis ainus võimalus selles valdkonnas kõrgharidust omandavatel tudengitel esitada lõputöö omavaheliseks mõõduvõtmiseks.

Konkurssi korraldavad Eesti Raamatupidajate Kogu, Rahandusministeerium, Audiitorkogu ja Eesti Siseaudiitorite Ühing.

Laeb infot...