16. juunil 2022 toimus TalTech IT Kolledžis PYNT õpikogukonna esimene kohtumine. PYNT ehk Present Yet Not There on Tallinna Tehnikaülikooli Creativity Matters IT didaktika uurimisgrupi poolt täidetava õppearendusprojekti koondnimi. Õppearendusprojekti raames piloteeritakse 2022. aasta sügissemestril kaugosalusrobotite (telepresence robots) kasutamist Tallinna Tehnikaülikooli IT Kolledži, Tartu Kolledži, Mereakadeemia ja Tallinna Ülikooli õppetöös.

Piloteerimise eesmärk on teada saada, kas kaugosalusroboti kasutamine õppejõu ja õppija ühisesse füüsilisse õpiruumi toomiseks pakub suuremat ja kontaktõppega võrreldavat kohalolekuelamust võrreldes videokõnega. Piloteerimisel keskendutakse ennekõike stsenaariumitele, kus õppejõud või õppija ei saa puude, tervisliku olukorra või asukoha tõttu õppehoonesse kohale tulla. Üritusel läbiviidud rühmatöö käigus arutleti, millised õpperuumid, õpetamismeetodid ja sotsiokultuurilised aspektid toetavad kaugosalusrobotite kasutamist.

Kohtumise raames moodustati õppejõududest ja tugipersonalist PYNT õpikogukond, kes töötab ühiselt välja katsetamise põhimõtted ning jagab kord kvartalis toimuvatel kogunemistel oma parimaid praktikaid. Järgmine kohtumine toimub juba 25.augustil, kus pannakse ühiselt paika piloteerimise disain ja ajakava.

Kui Sul on soov PYNT kogukonnaga liituda, kirjuta Janika Leostele: Janika.Leoste@taltech.ee

Lisainfo uurimisgrupi kohta: https://cm.taltech.ee/