Tallinna Tehnikaülikool

1. septembril alustavas uues Tallinna Tehnikaülikooli rektoraadis jätkab õppeprorektorina professor Hendrik Voll ning teadusprorektorina alustab professor Maarja Kruusmaa. 

Voll ja Kruusmaa

Tiit Land sõnas: „Lähtusin põhimõtetest, et rektoraadis peaksid olema kaetud erinevad kompetentsivaldkonnad ning oleks sooline tasakaal, samuti peab rektoraat töötama ühtse meeskonnana. Olen tutvustanud Maarja Kruusmaa ja Hendrik Volli kandidatuure ülikooli nõukogule ning saanud toetuse. Lõplik rektoraadi koosseis selgub augustikuus.“
 
Maarja Kruusmaa on hinnatud IT-teadlane, kelle loodud on rahvusvaheliselt tunnustatud TalTechi biorobootika keskus. Maarja Kruusmaa uurimistöö teemadeks on robootika, biorobootika, tehislihased, elektroaktiivsed polümeerid, allveerobootika, robotõppimine, tehisintellekti turvalisus, voolutajumine ja eksperimentaalne vedelikedünaamika. Ta on mitmete teadusorganisatsioonide ja -ajakirjade toimetuskolleegiumite liige ning on olnud TalTechi IT-teaduskonna teadusprodekaan. Kruusmaa on avaldanud üle saja teadusartikli ning tal on 9 patentset leiutist. Ta on juhendanud 13 doktoranti ning 4 magistranti. Ta ise on kaitsnud doktoritöö Chalmersi Tehnikaülikoolis ning pälvinud riikliku teaduspreemia ja Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Kruusmaa on rahvusvahelise robotivõistluse Robotex looja ning sel kevadel sündis tema initsiatiivil algatus ReaalAbi, mille eesmärgiks oli aidata kooliõpilasi reaalainete kodutöödes. 
 
Hendrik Voll on TalTechi õppeprorektor alates 2017. aasta juulist, ta on samast aastast ka Eesti Noorte Teaduste akadeemia liige. Ka Voll on kaitsnud oma doktorikraadi Chalmersi Tehnikaülikoolis. Ta on pälvinud mitmeid tunnustusi – Merko Ehituse noore teadlase stipendium, riiklik teaduse populariseerimise auhind, tehnikaülikooli aasta noorteadlane, Heinrich Laulu stipendium. Tema teadusliku uurimistöö teemaks on energiasimulatsioonid ning hoonete sisekliima. Tal on üle 60 teaduspublikatsiooni ning ta on juhendanud kaht doktoranti ning 23 magistranti. 
 
Tiit Land valiti TalTechi uueks rektoriks 18. mail ning tema ametiaeg algab 1. septembril 2020. 

Laeb infot...