Mis on Euribor ja millest sõltub selle suurus? Miks paljud ettevõtted ei jõua 5. sünnipäevani? Kellele RailBaltic kasulik on? Kas Eesti vajab pigem tuumajaama või järgmist tuuleparki? Millist maksupoliitikat on Eestil vaja?

Tudengid tööhoos

Kuula saadet

Tallinna Tehnikaülikooli rakendusliku majandusteaduse tudengid Jan Rosenberg ja Robert Kaar jagavad podcastis oma kogemusi ning räägivad sellest, kuidas nad jõudsid majandusteaduse ja TalTechini.

“Tee ja õpi seda, mida sa tegelikult tahad! Kui teed seda, mida teha ei taha, siis väga kaugele ei jõua,” lausub Jan kuldsed sõnad.

“Peamine tarkus, mis õpilaseni jõuab, on teisiti mõtlemise oskus. Saad oma enda rahakoti sisust ja igakuisest eelarvest paremini aru ja oskad seda ka paremini planeerida,” tutvustab Jan rakendusliku majandusteaduse õpet.

“Maksustada tuleks inimeste kulutamist. Inimesel on alati võimalus valida, kas tarbida või mitte tarbida. Ta võib selle raha ka investeerida, mitte ei pea uut autot ostma,” arutleb Jan.

Majandusteaduskonnas on õppejõududeks väga head praktikud, kes oskavad läheneda põnevalt ning tuua elulisi näiteid. “Üks parimaid õppejõude on Kristjan Liivamägi, kes oskab uskumatult hästi loenguid anda. Need on kaasahaaravad ning ta oskab raske teema lihtsalt selgeks teha ja visualiseerida,” kiidab Robert.

“TalTechis on tudengite elu põnev. Üks asi on õppimine, kuid teine pool on tudengielu. Nimelt on meil on väga palju tudengiorganisatsioone. Iga tudeng loob enda päeva ise - mida ta teeb, kuidas ta teeb ja millal ta teeb,” jagab Robert oma arvamust.

Loe erialast lähemalt: https://taltech.ee/majandusteadus