Tallinna Tehnikaülikool

9. detsembril toimus tasuta veebiseminar „Kuidas pensionireformist kasu saada?“. Oma isiklikke kogemusi ja soovitusi jagasid majandusteadlased ning investorid Tõnn Talpsepp, Tarvo Vaarmets ja Kristjan Liivamägi. Seminari modereeris TalTechi õppejõud ja investor Paavo Siimann. Ürituse eesmärgiks oli pensionireformiga seotud muutused ja võimalused inimestele lihtsas keeles ja arusaadavalt lahti seletada.

Seminaril selgitati, kuidas on Eesti pensionisüsteem üles ehitatud ning anti üldine ülevaade finantsturgudest. Toodi välja muutused, mis toimusid II ja III sambas peale pensionireformi, ning anti soovitusi, mida nendega edaspidi teha tuleks. Samuti arutleti, millisesse sambasse tuleks investeerida ning kuhu investeerivad kogenud investorid.

Esinejad usuvad, et II pensionisambasse investeerimist tasuks jätkata, sest tegu on investeeringuga, kuhu ka riik panustab märgatavalt suure osa.

Neil, kes seminari käigus oma küsimustele vastust ei saanud, soovitavad Talpsepp, Vaarmets ja Liivamägi lugeda nende avaldatud raamatut „Rahaedu põhimõtted. Kuidas haarata kontroll oma rahaasjade üle ja saavutada rahaline vabadus“. Sinna on kokku kogutud kolme mehe oskused ja praktilised kogemused igapäeva rahaasjade juhtimisest ja investeerimisest.

Üritust korraldas TalTechi majandusteaduskond koostöös TalTechi Turundusklubiga.

Seminari on võimalik järele vaadata siit.

Laeb infot...