Eelmisel aastal TalTechi tudengkonna 100. aastapäevaks valminud Eestis ainulaadne tudengiportaal (student.taltech.ee) tähistab 1. oktoobril oma esimest sünnipäeva. Tudengiportaal on „tark mees“ iga tudengi taskus, koondades kogu tudengile vajaliku info alates tunniplaanist ja hinnetest ning lõpetades tudengielu oluliste sündmustega.

TalTechi tudengiportaal

Aasta jooksul on üliõpilased tudengiportaalist infot ja abi otsinud üle paarisaja tuhande korra. See näitab, et tegemist on tudengitele olulise infokanaliga, millel silma peal hoitakse. Kõige rohkem külastatakse tudengiportaali õppeaasta alguses, et leida infot tunniplaani, õpperuumide asukoha, õppekorralduse ja tudengielu kohta. Samuti on aktiivselt abiks nõustamiskeskuse nõustajad, kelle poole on lihtne pöörduda läbi tudengiportaali vestlusrakenduse.

Viimase aasta jooksul on tudengiportaali lisandunud raamatukogu laenutuste plokk, kus iga tudeng näeb oma raamatukogu laenutusi ning tagastamistähtaegu. Samuti on võimalik tudengiportaalis ära märkida oma lemmikud söögikohad, et näha nende menüüsid esimestena. Tulemas on veel eeltäidetud kaalutud keskhinde kalkulaator ning mitmed teised põnevad uuendused.

Tutvu tudengiportaaliga: student.taltech.ee