Rauno Sigur lõpetas 2017. aastal ettevõtte ja ekspordi juhtimise peaerialal magistriõppe cum laude. Õpingute ajal oli ta vahetusüliõpilane Müncheni tehnikaülikoolis, mis kuulub Euroopa parimate tehnikaülikoolide sekka. Hetkel täiendab ta end RWTH Aacheni tehnikaülikooli kaugõppes ning töötab Cleveronis kliendihaldurina, vastutades kliendisuhete ja välisturgude äriarenduse eest.

Rauno Sigur

Miks Sa läksid õppima ettevõtte ja ekspordi juhtimist?

Põhjus on lihtne – Eesti majanduse potentsiaal tuginebki ekspordil. Me peame suutma luua maailmatasemel tooteid ja teenuseid ning haarama enda kätte üha suurema osa väärtusahelast. Oskus ja võimekus müüa välisturgudele suurendab meie kodumaist rikkust.

Kuidas Sa Cleveroni tööle sattusid?

Juhuslikkus eksisteerib igal pool meie ümber, kuid juhustes saab ka võimalust näha. Ehk teisisõnu – nii minul kui ka tööandjal tekkis hea sisetunne ja klapp. Mida aeg edasi, seda rohkem olen vaid kinnitust saanud, et sobin Cleveroni meeskonna, nende ambitsiooni ja mentaliteediga. Meie divisjoni juht on mind iseloomustanud kui „järjekindel putukas“, mis võtab mind siiani veidi muigama. Müügis ja äriarenduses on meelekindlus kriitilise tähtsusega omadus.

Milliseid olulisi oskusi ja teadmisi omandasid TalTechis?

TalTechis õppisin kriitiliselt mõtlema ja kiiresti otsuseid langetama, ennast väljendama ning meeskonnatööd tegema. Need momendid ülikoolis, kui pidi end tõsiselt kokku võtma ja midagi korralikult ära tegema, distsiplineerisid mind. Ka esinemisoskuse olulisust ei saa pisendada.

Aastad ülikoolis panid mind mõistma, et minu edu on vaid minu enda vastutus. TalTechis ja TUM-is omandatu toetas tugevalt minu üleüldise mentaliteedi tekkimist, mis on väga oluline igapäevatöös. Minu tööpäevad eeldavad pidevalt heas vormis olemist, sest kohtun maailma edukaimate ettevõtete juhtidega.

Mis võiks olla Eesti edu aluseks?

Suhtumine. Eestil on väga vaja võitjate mentaliteeti. Me saame edukaks vaid juhul, kui tunnetame oma väärtust ja võtame võimalustest maksimumi. Kahtlemata on ülikoolil väga suur roll noorte hoiakute kujundamisel, niisamuti ettevõtetel, kus noored tööle asuvad. Soovitan tungivalt noortel ka välismaal vahetussemestril käia ja suurriikide ettevõtteid seestpoolt uudistada. Olge ambitsioonikad ja proovige palju erinevat, ärge kartke eksida. Võtke initsiatiiv!

Oled omandanud või peagi omandamas kõrgharidust? Kas sooviksid minna edasi õppima, aga ei tea veel täpselt, mida ja kuidas seda teha saaks? Vastuseid antakse kolmapäeval, 10. aprillil TalTechi magistriõppe infoõhtul. Tule kohale ja saa teada, mida TalTechi uuendatud erialad endast kujutavad ning milliseid uksi magistriõpe Sulle tulevikku avab. Registreeru kohe: www.taltech.ee/MAinfo