Riigi Tugiteenuste keskus tunnustas TalTech Virumaa kolledži projekti „Põlevkivi kompetentsikeskuse tegevusvaldkonna laiendamine“ ühena parimatest europrojektidest läbi aegade.

Põlevkivi kompetentsikeskuse tegevusvaldkonna laiendamine_südamega tehtud eurotegu_Mare Roosileht_Kalle Pirk

TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht ja Põlevkivi Kompetentsikeskuse juhataja Kalle Pirk auhinda vastu võtmas.

Ligi 20 aasta jooksul, alates Euroopa Liiduga liitumisest, on EL struktuurifondidest saanud Eestis toetust üle 40 000 projekti, kokku ligi 7,6 miljardi euro eest. Riigi Tugiteenuste Keskus korraldas kampaania «Südamega tehtud eurotegu» ning kutsus kõiki üles esitama rahvahääletusele oma lemmik europrojekt. Konkursi käigus valiti sadade Euroopa Liidu toetuse abil ellu viidud projektide hulgast välja 30 parimat Eesti erinevatest piirkondadest. Projektide valikul hinnati nende tunnetuslikku mõju ja olulisust konkreetsele valdkonnale, sihtrühmale, piirkonnale või kogukonnale.

24. novembril toimunud auhinnaüritusel KAI kunstikeskuses anti tänusüdamed üle kõikidele projektidele, kes pääsesid  üleriigilisel konkursil „Südamega tehtud eurotegu“ 30 väljavalitu hulka. Parimate hulgas tunnustati ka TalTech Virumaa kolledži projekti „Põlevkivi kompetentsikeskuse tegevusvaldkonna laiendamine“, kus luuakse Kohtla-Järvel moodsat ringmajandust, rakendades selleks põlvkondade jooksul kogutud teadmiseid põlevkivi töötlemisest. Välja on töötatud plastjäätmete termilise töötlemise meetod, mis võimaldab kasutada varasemat põlevkiviõli tootmise tehnoloogiat täiesti uudsel viisil.

TalTech Virumaa Kolledžile antud auhind "Südamega tehtud eurotegu

TalTech Virumaa kolledži direktor Mare Roosileht rõhutab, et projektiga on tegelenud just Ida-Virumaa teadurid, keemiainsenerid, sh kolledži vilistlased, kelle tehtud uuringud panustavad eeskätt Ida-Virumaa keskkonna parandamisse ja teadusuuringutesse.

Esikoha pälvis Tartu Ülikooli Kliinikumi lastehaigla projekt, teise ja kolmanda koha pälvisid vastavalt Tallinn-Tartu maantee ehitus ja Pärnu jõe elupaikade taastamine.