Tallinna Tehnikaülikool

Tallinna Tehnikaülikooli peamajas avati Eesti esimene mehitamata mugavuspood R-Kiosk Go.

R-kiosk

Reitan Convenience Estonia avatud väikepoes puuduvad nii teenindajad kui ka kassa – klient siseneb pangakaardi või äpiga poodi, valib meelepärased tooted ning väljub.

Kõik ostud registreeritakse sensortehnoloogia abil virtuaalsesse ostukorvi ning tasumine toimub automaatselt poest väljudes. Kui klient mõtleb tooteid valides ümber, saab ta kauba riiulile tagasi panna ja toode eemaldatakse ostukorvist automaatselt.

Põhjamaades leiab mehitamata mugavuspoode mitmeid, neid on nii Soomes, Rootsis kui ka Taanis. Helsingi Viikki ülikoolilinnakus eelmisel sügisel avatud mehitamata R-Kioski mugavuspood võeti kiiresti kasutajate poolt omaks ning see kogemus julgustas ettevõtet ka Eestis tegutsema.

„R-Kiosk Go kasutab tehisintellekti ehk mitmeid sensoreid ning ülimalt kaasaegse tehnoloogiaga kaameraid. Sensortehnoloogia tajub nii kaupade kaalu erinevusi kui ka liikumist. Kaalu erinevuste eristamine riiulitel on peamine erinevus tuntud Amazon Go lahendusega,“ ütles ettevõtte arendusjuht Ingvar Põld. Tema sõnul ei kasuta ega salvesta R-Kiosk Go tehnoloogia biomeetriat. “Lihtsustatult tähendab see, et tehnoloogia ei näe inimest inimesena, vaid objektina,” lisab Põld.

Tavapoest eristab mehitamata poodi lisaks ka see, et seal ei ole müügil teenustooteid nagu bussipiletid ega ka isikutuvastamist nõudvaid tooteid nagu tubakas, alkohol või lotopiletid.

Kuidas R-Kiosk Go mehitamata pood töötab:

  • sisene R-Kiosk Go äpi või pangakaardiga;
  • märgi väravas, kas sisened üksi või mitmekesi (näiteks koos lastega);
  • võta riiulitelt, mida soovid – kõik tooted lisatakse automaatselt virtuaalsesse ostukorvi;
  • kui mõtled mõne toote osas ringi ja paned selle tagasi, võetakse see automaatselt ostukorvist maha;
  • kui oled kõik meelepärased ostud valinud, jaluta lihtsalt poest välja – värav avaneb automaatselt ning ostusumma läheb maha poodi sisenemisel kasutatud pangakaardilt või äpis määratud maksevahendilt;
  • ostukorvi saad enne väljumist kontrollida ekraanilt, mis asub väravate kõrval. Seal on võimalik ka ostukviitung oma e-posti aadressile saata.

Laeb infot...