Tallinna Tehnikaülikool

TalTechi tudengiorganisatsioon BEST-Estonia korraldab 26.-27. aprillil esmakordsaelt keskkonnakonverentsi „Economy? Circle it”, mis toob tähelepanu keskpunkti ringmajanduse. Konverents toimub virtuaalselt.

Keskkonnakaitse

Üha enam on maailmas tõusmas päevakorda vajadus vähendada läbimõtlemata tarbimist, tähelepanu pöörata ressursside taaskasutusele ning võidelda kliimasoojenemise vastu.
 
„Juba sõna jätkusuutlik viitab sellele, et teistmoodi me enam pikalt edasi minna ei saa. Ringmajanduse põhimõtete kasutusele võtmine lahendaks enam probleeme, kui vaid meie armsate Eesti metsade kaitse – see on meie võimalus investeerida jätkusuutlikusse tulevikku,“ ütles TalTechi tudeng ning BEST-Estonia liige Kristel Küünarpuu
 
Konverentsi “Economy? Circle it” eesmärgiks on gümnasiste, tudengeid ja teisi huvilisi teema olulisusest teavitada, tuues nendeni harivad loengud, motivatsioonikõned ning põnevad töötoad. Konverentsi lõpus toimub ka arvamuskohvik, kus kõigil osalejatel on üheskoos võimalik välja tuua oma nägemused ja mõtted, lähtudes kuuldust ja õpitust, et leida lahendused algatatud probleemidele. Kõik eelmainitud tegevused toovad osalejateni jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike lahendustega silma paistnud ettevõtted üle kogu Eesti.
 
Konverentsi korraldavad tudengid TalTechi tudengiorganisatsioonist BEST-Estonia. Neile on abiks ka Keskkonnaministeerium ning koostööplatvorm Rohetiiger, kes suunavad ning annavad teemakohast nõu. 

„Ringmajandus ei ole lihtsalt keskkonnasõprade visioon, vaid selles mudelis peituvad reaalsed ressursid. See ei ole tegelikult midagi uut või revolutsioonilist. Loodus ongi üks ringmajandav, tasakaalus, ideaalselt toimiv süsteem. Töötame selle nimel, et aastaks 2035 on Eestis juurdunud ringmajanduse mudelil baseeruv mõttelaad ja ettevõtlus,“ rääkis Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist Krista Kupits.
 
Konverentsi on eesti keeles. 
 
Konverentsi ülekande info lisandub peagi.
 
Konverentsi info: circleit.ee
 

Laeb infot...