Tallinna Tehnikaülikool

Keskkonnainvesteeringute Keskuse roheideede konkursi Negavatt 10 000-eurose peaauhinna sai seenematerjale ja nendest tooteid arendav Myceen. 

8. juunil toimus roheideede konkursi Negavati finaal, mis toimus sel aastal juba VIII korda. Auhinnalise 1. koha ja 10000 eurose auhinnaraha saavutas Myceen, mille võistkonda kuulub ka Tartu kolledži tööstusökoloogia magistrant Karl Joosep Pärtel.

Ettevõte arendab seeneniidistiku ja orgaaniliste jääkmaterjalide toel komposteeruvaid tooteid. Täpsemalt seob seeneniidistik erinevad orgaanilised jäägid tugevaks, kergeks, mittesüttivaks, komposteeruvaks, süsiniknegatiivseks ja heade akustiliste omadustega materjaliks. Uudsel materjalil on potentsiaal asendada probleemseid tooteid näiteks ehitus-, mööbli-, transpordisektoris. Hetkel pakub Myceen visuaalselt atraktiivseid akustilisi paneele, valgusteid ning taburette, kuid lähiajal on muu hulgas kavas ka pakendimaterjalide arendamine.

Loe lähemalt esikolmiku ideedest juba siit: https://negavatt.ee/parim-negavati-roheideede-on-seenematerjalist-tooteid-arendav-myceen

Palju õnne Karl Joosepile ja tema tiimile!

Laeb infot...